„PSÍ UŠI. Doba už zase přeje politickým vtipům, z toho máme radost a taky jsme pro vás jeden vymysleli. Zastaví Jaromíra Soukupa dopraváci a klasická otázka: „Tak, pane řidiči, víte, jakého přestupku jste se dopustil?“ „Přestupku Jaromíra Soukupa?“ Hahaha, pojďme k tomu, co dalšího nám přinesl uplynulý týden.
- Vládní projekt Agrofertu s podporou komunistů je už tak úspěšný, že od něho dávají ruce pryč i jeho účastníci. Sociální demokracie tentokrát vyslala do boje za ztrátu paměti odborníka na slovo vzatého, ministra hentej kultůry Antonína Staňka. Ten, jak známo, okecá kdykoli cokoli.
„Nevadí vám, že v době třicátého výročí listopadových událostí drží vládu u moci komunistická strana?
Sociální demokracie při těch jednáních nebyla.“
(Antonín Staněk v rozhovoru pro týdeník Reflex, 9. února)
Nezbývá, než si – a samozřejmě panu ministrovi – trochu osvěžit paměť.
Andrej Babiš, Jan Hamáček a Vojtěch Filip se poprvé sešli ke společnému jednání o menšinové koaliční vládě ANO a ČSSD, kterou by tolerovali komunisté. „Proběhla schůzka nejprve mezi mnou a panem Babišem a poté schůzka ve třech, ke které se přidal ještě pan předseda Filip. A shodli jsme se, že ta jednání budou pokračovat příští týden,“ řekl Hamáček.
Zdroj: iDNES.cz, 26. dubna 2018: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-hamacek-jednani-vlada-ano-cssd.A180426_120409_domaci_kop
- Jiřího Ovčáčka nejspíš vyhodili z Hradu, soudě podle jeho stále častějších výkřiků na obranu Adreje Babiše se i on stal zaměstnancem Státostrany. Po patologické sedlině společnosti a fašizující lůze zařadil tentokrát do svého repertoáru i fatvu.
Argumentace je to zdánlivě neprůstřelná a nijak překvapivá. V podstatě říká, že v bohatých středočeských Černošicích žijí podle předpokladů celkem slušní lidé. Problém je v tom, že by si měl Ovčáček zopakovat kapitolu samospráva a přenesená působnost státní správy – o přestupcích totiž rozhodují úředníci, nikoli politici zvolení do zastupitelstva. Chápeme ovšem, že ve světě, kde prezident nabádá předsedy soudů, aby ovlivnili rozhodování svých „podřízených“, se takové rozdělení pravomocí může zdát neuvěřitelné.
- Do černošických úředníků se celkem očekávatelně pustil i předseda vlády Andrej Babiš. Vyšlo totiž najevo, že mu za střet zájmů vyšili 200 tisíc korun pokuty.
„Je to absurdní. Úřad v Černošicích by měl spíš organizovat úklid sněhu.“
(premiér Babiš v rozhovoru pro Novinky.cz, 6. února)
A zase vedle. Organizace úklidu sněhu, když už přijmeme tento argumentační faul dehonestací, je právě to, co spadá pod samosprávu. Úřednící, kteří řeší přestupkovou agendu, tedy přenesený výkon státní správy, jsou tam právě proto, aby dělali, co udělali.
- Za pár dní uplyne promlčecí lhůta jednoho z nejkřiklavějších případů mafiánských vražd spojených s českou politikou, pokusu o vraždu Ivana Lhotského, napojeného na ČSSD. Na případ upozornil investigativní novinář Jaroslav Kmenta, mimochodem čerstvý držitel Ceny Ferdinanda Peroutky, ke které upřímně blahopřejeme.
„Vražda je nejhorší věc, co se může stát, a když ji stát nedokáže objasnit, tak si myslím, že je to hrozně špatný signál o fungování státních složek a vůbec celého demokratického systému.“
(Jaroslav Kmenta v rozhovoru pro Radiožurnál, iRozhlas.cz, 9. února)
Je smutné, když takto zjevný fakt musí politikům a policistům připomínat novináři. Kmenta uvádí, že za poslední čtvrtstoletí se v Česku nepodařilo objasnit zhruba dvacet mafiánských vražd. To už je slušné číslo. My připomeneme, že existují i další podivné případy, kdy byly zjevně politické nájemné vraždy klasifikovány jako obyčejné loupeže, přestože existovaly jasné indicie svědčící o opaku. Ty ale nikoho příliš nezajímaly – jako to bylo třeba u vraždy kmotra severočeské ČSSD Romana Housky. Tak hlavně, že máme skvělý protimafiánský útvar, který nás zásobuje kauzami na úrovni nezdaněných kabelek.
- A protože sranda musí bejt, i kdyby na chleba nebylo, máme tu pro vás na závěr jednu pozvánku. Konečně jsou věci přesně tak, jak mají být.
Tak si zakousněte trochu Lexaurinu, klidnou mysl.“
Psí uši Roberta Maleckého z 10.2.2019 naHlídacíPes.org Přestupek Jaromíra Soukupa, fatva Jiřího Ovčáčka a kdy skončí ministryně financí v blázinci