25. únor 2018: česká společnost si připomíná 70 let od komunistického převratu. AKTUALIZACE

AKTUALIZACE III 26.2.2018:

V neděli 25.2.2018 proběhla v Praze demonstrace za svobodu, demokracii a svobodné podnikání.

Občané našeho státu, kterým není lhostejná současná politická situace nápadně připomínající tu před 70 lety (zákazy, příkazy, zabírání funkcí, růst moci jedné strany a několika lidí, ovládání médií a státního majetku), chtěli dát jasně najevo, že takto tedy ne! Demonstrace za svobodu, demokracii a svobodné podnikání, kterou společně  zorganizovalo dalších více než dvacet podnikatelských asociací a občanských iniciativ, rovněž podpořil i Svaz vlastníků půdy ČR. Na demonstraci vystoupila řada významných hostů a známých osobností, projev přednesl i předseda SVP ČR  Petr Klos. Demonstrace se zúčastnilo několik stovek lidí. Svaz vlastníků půdy ČR

 

Únor 1948 připomněly piety i demonstrace. Zazněla varování před rostoucí úlohou komunistů

 

AKTUALIZACE I 24.2.2018:

https://www.facebook.com/events/300921323767005/

 


Původní článek 23.2.208:

„V den 70. výročí takzvaného vítězného února, komunistického převratu z roku 1948, se v centru Prahy na Václavském náměstí uskuteční demonstrace za svobodu a demokracii a svobodné podnikání. Akci na 25. února svolala více než dvacítka organizací, hlavně podnikatelských sdružení. Mezi pořadateli jsou i Strana soukromníků a Konfederace politických vězňů. Organizátoři varují před nástupem totalitních praktik, podle nich hrozí opět vláda jedné strany. Informovali o tom v dnešní tiskové zprávě.

„Jsme přesvědčeni, že lidé jako Andrej Babiš a struktury kolem prezidenta (Miloše) Zemana zneužívají svoji moc pro vlastní prospěch a jsou velkou hrozbou pro demokracii v Česku,“ uvedl za organizátory Radomil Bábek.

Na akci budou dohlížet lidé v uniformách Lidových milicí a Pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti. „Chceme lidem připomenout, jak křehká svoboda může být. Proto uniformy bolševických mlátiček. Zatím ještě jako recese,“ dodal Bábek.

Účastníci demonstrace budou také veřejně hlasovat o nedůvěře vládě jedné strany. Podepsat se budou moci pod Únorovou výzvu za svobodu a demokracii, což bude otevřený dopis ústavním činitelům s požadavkem na dodržování demokratických principů v Česku.“

ČTK, 8.2.2018, zde

Kam se česká společnost posunula za posledních 10 let? Srovnejme třeba s připomenutím 60 let od „vítězného února“ v r. 2008:
– mše za oběti komunismu  v katedrále sv. Víta na Pražském hradě, biskup Václav Malý označil únorové události roku 1948 za tragédii, která by se už nikdy neměla opakovat
– „Nikdy více bolševizaci“ na Staroměstském náměstí
– vzpomínková akce Konfederace politických vězňů a dalších sdružení a iniciativ u Památníku obětem komunismu v Praze
– setkání Konfederace politických vězňů s prezidentem Václavem Klausem na Pražském hradě
– demonstrace Komunistické strany Čech a Moravy a Komunistického svazu mládeže s heslem „proti vládě, za socialismus a k 60.výročí únorových událostí“
Zdroj: Deník.cz, 24.2.2008 zde

..a návrat do reality ČR 2018:

Hlava státu, nepochybně dobrovolně zvolená, svým přístupem navrací do hry ty strany, které nemají v normálním demokratickém systému žádnou šanci. Komunisté, posílení přislíbenou presidentskou účastí na svém sjezdu, již bez jakýchkoliv zábran hlásají, že v jejich dobách se nic zlého nedělo, že oněch pár třísek nemohlo nijak zastřít tu báječnou výstavbu socialismu. Prezidentovi lokajové bez obalu sdělují, že Státní bezpečnost nebyla žádnou zločineckou organizací, že její vliv je dnes přeceňován a že zprávy o jejich působení jsou nadnesené. Hlava státu nepokrytě nadbíhá představitelům východních despocií. Není ji stydno stát na pódiu vedle jedinců, hlásajících veřejně nenávist, řeční na sjezdu strany, která se netají svou xenofobní podstatou a jejíž programem je rozvrat státních struktur. Své názorové odpůrce přes své opakované sliby pojmenovává slovníkem IV. cenové skupiny.

Premiér státu byl prokazatelným členem StB, což bylo jednoznačně potvrzeno z archívů Ústavu paměti národa. I když nejsou přímé důkazy o tom, že by někoho vysloveně udal, už samotný fakt, že tento člověk z hlediska vyššího principu mravního naprosto nepřijatelný, je jakýmsi špuntem ve vytvoření stabilní vlády a příčinou, že naše politická scéna připomíná pověstný ucpaný systém, je svým způsobem katastrofou. Své ego nadřazuje potřebám státu a zdá se, že to přinejmenším 30% voličů nevadí, stejně jako jim nevadila jeho doložená lež v přímém přenosu. Jeho programem je vytvoření Palerma, tedy srůst všech tří pilířů státní moci do jedněch rukou. Má k tomu – opět demokraticky potvrzenou – sílu, danou volebním výsledkem.

Zdroj: https://vodvarka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=650606

Náhledový obrázek: Památník obětem komunismu, Praha

Související: Kombinací politického teroru, slabosti elit a přitažlivosti zisku se zcela podařilo vytlačit duchovní aspirace a morální principy

 

100. výročí vzniku Československa

 

AKTUALIZACE II 24.2.2018:

Před plíživým návratem totality a umělým rozdělováním společnosti varovali dnes řečníci při vzpomínkové akci na oběti komunismu. Konala se na pražském Újezdě v předvečer 70. výročí převzetí moci komunisty v někdejším Československu.

Při únorovém převratu 1948, komunisty nazývaném Vítězný únor, převzala moc komunistická strana po vyprovokované vládní krizi. Prezident Edvard Beneš přijal 25. února 1948 demisi 12 nekomunistických členů vlády a zároveň jmenoval ministry podle přání komunistického premiéra Klementa Gottwalda. Československo se na jednačtyřicet let dostalo do područí Sovětského svazu. Nestalo se tak ze dne na den, předcházely tomu drobné kroky, drobná omezení, připomenul historik a předseda rady Ústavu pro studium totalitních režimů Eduard Stehlík a varoval před přehlížením obdobných posunů v současnosti.

Spolu se Stehlíkem vystoupil na pietě děkan Katolické teologické Karlovy univerzity Vojtěch Novotný. Stejně jako loni se akce účastnili také exministr kultury Daniel Herman a kandidát na prezidenta Jiří Drahoš. Vzpomínková akce se dnes konala také na Staroměstském náměstí a dalších místech republiky.
zdroj: ČTK 24.2.2018

 

Foto ON, 24.2.2018

Související příspěvky