Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Aktuality 30 Zdvihněte oči k nebi, přiletí kometa. Posel z minulosti dorazí za devět let

Zdvihněte oči k nebi, přiletí kometa. Posel z minulosti dorazí za devět let

Za devět let se na nejkratší vzdálenost své dráhy ke Slunci přiblíží kometa nesoucí označení C/2014 UN271, která je podle nových výpočtů vědců dosud největší objevenou kometou.

Návštěvník z oblasti na samém konci sluneční soustavy měří v průměru přes 130 kilometrů, velikostí tedy odpovídá prototypu hvězdy smrti ze Star Wars nebo třeba dvojnásobku délky ostrova Rhodos. Astronomové předpokládají, že jeden oběh kolem Slunce této kometě trvá milion let.

Vědcům se tak naskytne unikátní příležitost pozorovat doslova netknutou přírodní laboratoř z dávné minulosti. Právě komety patří k nejméně prozkoumaným objektům, přitom mohly mít zásadní roli při vzniku života na Zemi.

Celá informace, věnující se otázkám vesmíru v naší pohnuté době na Zemi
v HN, 22. 4. 2022:
Míří k nám největší kometa, jaká kdy byla objevena. Nese poselství z místa, které existuje pouze hypoteticky
Náhledový obrázek: ilustrační

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pražské stavební předpisy „z kuchyňky“ Adriany Krnáčové (ANO) Praha bohužel nezrušila. Co přinese jejich novelizace?

Rada hl. m. Prahy dne 1. 8. 2022 odsouhlasila znění věcné novelizace Pražských stavebních předpisů, které stanoví požadavky na stavby nebo pravidla pro vznik kvalitních veřejných prostranství. Novelizace nově navrhuje ...