Muchomůrky bílé jsou fuj, chceme Míšu Davida aneb proč hraje ČRo Dvojka normalizační hity. Možnost podpisu petice


Na internetu se objevila petice, která požaduje změnu hudební dramaturgie Českého rozhlasu Dvojky a mimo jiné i zařazování menšího počtu normalizačních hitů.

Do pátečního rána ji podepsalo přes 1200 lidí. Veřejný spor o vkus většinového posluchače Dvojky se rozhořel kvůli hudbě doprovázející rozhovor Nočního Mikrofóra z 27. března, na který upozornil HlídacíPes.org. Rozhlas jakékoli změny odmítá…

„Český rozhlas Dvojka už léta prokládá své vysílání hudbou, která nesplňuje nic z toho, co kodex hlásá. Jde o stále se opakující mainstreamové písničky několika zpěváků a zpěvaček a bohužel také o stupidní normalizační hity; často se obojí vzájemně prolíná. Odpověď ombudsmana Českého rozhlasu, že se tak děje proto, že cílovou skupinou posluchačů jsou v případě Dvojky spíše ženy středního a vyššího věku z menších sídel, považuji za důsledek takového vysílání, nikoli za jeho příčinu. Pokud je to ovšem vůbec pravda a hlavním důvodem nejsou tantiémy Ochranného svazu autorského (OSA), vyplácené na základě tzv. playlistu několika vyvoleným,“ píše se v internetové petici.

 

… Ráda bych věděla, koho z posluchačů tohoto Mikrofóra (z 27.3.) pobouřila muzika, která v něm zněla? Dnes jsem opakovaně za toto vysílání dostala od vedení Dvojky kapky a nařízení, že nesmím zahrát muziku, kterou si host přeje anebo která je součástí jeho příběhu. A já jsem si dovolila nechat zahrát Muchomůrky bílé a Evu Turnovou a Velvet Underground a Patti Smith, a tím jsem ohrozila kvalitu vysílání čro 2… Tereza Boučková.

 

Celý článek Roberta Maleckého  s odkazy na související texty a okolnosti
najdete na HlídacíPes.org, 22. 4. 2022 ZDE.
Náhledový obrázek: ilustrační


Doplňujeme související:

Text petice  a možnost připojit svůj podpis ZDE.

 

AKTUALIZACE 27. 4. 2022:
„K rozhovoru o uranových dolech nepatří Jandův Hurikán.“ Rada ČRo probírala hudbu na Dvojce

Související příspěvky