Úvodní stránka 30 NÁZOR 30 Zdegenerovaná politika je obrazem zdegenerovaného voliče. Musíme se vrátit k tlaku na politiku ve veřejném zájmu, nikoli v zájmu vlastním
Zdegenerovaná politika

Zdegenerovaná politika je obrazem zdegenerovaného voliče. Musíme se vrátit k tlaku na politiku ve veřejném zájmu, nikoli v zájmu vlastním

„… Často a rádi se zaměstnáváme nesmysly; možná proto, abychom se nemuseli trápit vážnými věcmi.

Jsou tu resty a nedodělky z minulosti i prohlubující se rozdíly mezi námi a tradičními západoevropskými zeměmi.

Není jich málo a spíše přibývají. Jejich charakter a kumulace nasvědčují prohlubujícímu se zaostávání.

… Většina volených politiků nebo úředníků nepochybně nekrade a jsou slušní, ale potřebují peníze na volby – velké peníze…

 

… Můžeme si tedy za korupci sami?

Ano, jako voliči i občané nepochybně.

Vyčítáme justici, že s korupcí nezatočí, přitom svými voličskými hlasy za nákladné kampaně planých slibů propůjčujeme lhářům mandát ke korupci a klíče od veřejných prostředků a rozpočtů.

Posměchem přistiženým lhářům se tedy tak trochu smějeme sobě.

Pokud se nezačne prokazovat a sankcionovat původ peněz na volby a stranické náklady zcela kontrolovaně a systematicky kontrolovaně, z korupce se nevymotáme.

Politika přitahuje lidi vypočítavé, egoistické a mocichtivé, kteří udělají za křeslo v nekontrolovaném komunále cokoli. Máme to všechno před očima, děje se to s naším mandátem a posvěcením.

Na konci pak můžeme vidět, jak si vrcholný ústavní činitel „plní závazky“ sponzorům zajištěním jejich beztrestnosti amnestií za to, že mu pomohli nakradenými penězi na volby k moci a vládě. Máme to před očima u posledních dvou prezidentů, přímo na talíři.

 

Voliči se musí vrátit k podstatnému: k tlaku na politiku ve veřejném zájmu a zájmu státu, obecných poměrů, bezpečnosti a práva, nikoli v zájmu vlastním. Zdegenerovaná politika je obrazem zdegenerovaného voliče.

 

 

DOPORUČUJEME celý komentář z 23. 6. 2022 na Hlídací Pes.org:
Ivan Gabal: Zaostalost v Čechách. Proč jsou zdegenerovaní politici i voliči

Náhledový obrázek: ilustrační

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Praha pomáhá městským částem zavádět „školní ulice“ jako vítané projekty pro zvýšení bezpečnost školáků

V září letošního roku přibude v Praze několik školních ulic. Projekt školní ulice upravuje na krátký čas průjezd automobilů vybranými ulicemi a dovoluje dětem bezpečně dojít do svých tříd. Spolupráce ...