Úvodní stránka 30 DOPORUČUJEME 30 Zákon o životním prostředí oslavil třicetiny. Proč mu můžeme být vděční a v čem by potřeboval aktualizaci

Zákon o životním prostředí oslavil třicetiny. Proč mu můžeme být vděční a v čem by potřeboval aktualizaci

Jak se stalo, že došlo úspěšně k uzákonění zákona o životním prostředí v roce 1992? Bylo to samozřejmě dobou brzy po změně režimu, kdy ve společnosti ještě přetrvávalo přesvědčení, že je hrozivý stav životního prostředí potřebné změnit.

Došlo tehdy k propojení snah nevládních organizací, odborné sféry, i části pracovníků decisní sféry a nových politiků ve snaze co nejrychleji stav našeho životního prostředí zlepšit.

 

Podrobnou analýzu najdeme v Ekolistu, 27. 12. 2022:

Pavel Šremer: Třicet let zákona o životním prostředí jako výzva

 

Celé znění zákona lze najít na webu pod odkazem https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-17, případně v komentované podobě i knižně.

Zdroj: Ekolist zde.

 

Sledujte rubriku Udržitelnost v Otevřených novinách.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Velikonoce 2023 v naší farnosti u kostela Povýšení sv. Kříže v Kolodějích

  Sledujte aktuality na https://kolodeje.farnost.cz/   Informace, články a pozvánky k tématu najdete v Otevřených novinách od roku 2015 pod štítkem Velikonoce.