Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Základní otázky k tendru na Dukovany zůstávají nezodpovězeny. „Trojský kůň“ senátora Pavla Fischera

„Už několik měsíců veřejně upozorňuji na skandální kroky vlády, která se rozhodla za každou cenu stavět elektrárnu v Dukovanech. Právě na tomto tendru je dobře vidět, v jaké politické situaci se naše země nachází.

Miloš Zeman, který svou adorací totalitních států setrvale poškozuje naše spojenecké vazby, se opakovaně vyjádřil na podporu ruského Rosatomu…

Co dělá vláda? Zahájila štěpnou reakci, jak je jejím dobrým zvykem…

Ministr Havlíček se fatálně mýlí i tentokrát…

..Pro národní bezpečnost České republiky je nezbytné, aby byly v dokumentech a smlouvách k tendru důsledně zohledněny bezpečnostní garance. Ty podléhají utajení a do smluv je nemá zapracovat stát, ale společnost ČEZ! Vnucuje se otázka, kdo nyní ČEZu pomáhá, aby tak zásadní úkol, který dopadne na životy několika generací, zvládla. Jaké s tím má zkušenosti? A kdo bude za případné selhání odpovědný? Generální ředitel? Akcionáři? Nedává to smysl…

Vláda Andreje Babiše se v posledních měsících absolutně znemožnila. Zadlužuje celé příští generace, hrozí rozvrat státních financí. Fatálně podcenila pandemickou situaci a následky poneseme všichni ještě dlouho. Dopady na lidské životy nikdo nevyčíslí, zcela jistě jsou dalekosáhlé. Vládní činitelé si protiřečí a jednají zmatečně. Této vládě už nikdo nerozumí.

Vyzývám Andreje Babiše, aby tendr na Dukovany uložil k ledu. Měla by ho řešit silná a kompetentní vláda. Teď je nutné řešit pandemii. „Boj s virem“, o kterém premiér tak často mluví, zcela zřejmě vyžaduje veškeré síly tohoto kabinetu. Kéž by stačily alespoň na to.

Celý Podcast Téma Pavla Fischera: Trojský kůň v Dukovanech
z 24.11.2020 doporučujeme ZDE.

Náhledový obrázek: ilustrační

Související příspěvky