Výlov rybníka na Placinách v Klánovickém lese, možnost koupě nalovených ryb i okrasných rybek do jezírka v sobotu 15.10.2016. AKTUALIZACE

AKTUALIACE po akci – článek v Klánovickém zpravodaji 11/2016:

vylov-placiny
Původní článek ze 13.10.2016:

„V sobotu 15. října se po dlouhých čtyřech letech, kdy byly naše rybníky na Placinách revitalizovány, opět uskuteční výlov chovného rybníka. Rádi bychom na tuto sváteční událost pozvali místní i přespolní. Účastníci si budou moci na hrázi zakoupit čerstvě nalovené ryby. Budou se prodávat i barevné rybky pro zkrášlení vašich zahradních jezírek. Výlov začne v 9 hodin ráno, prodej ryb pak krátce poté.

Týden na to, v neděli 23. října pořádáme tradiční dětské rybářské závody. Zúčastnit se mohou i děti bez rybářských zkušeností. Naši členové rádi každému vše vysvětlí a bude i možnost zapůjčit si rybářské vybavení. Pro všechny je přichystáno pohoštění a každý závodník si bude moci odnést dvě ušlechtilé ryby, které si sám uloví. Pro nejlepší rybáře jsou přichystány hodnotné ceny. Registrace závodníků začíná v 8 hodin, závody pak budou probíhat od devíti do dvanácti hodin.

Těšíme se, že na obě akce, které jsou vyvrcholením naší celoroční práce, dorazí nemálo příznivců Petrova cechu.

Za výbor MS ČRS
Richard Hladík, předseda“

převzato z webu Klánovic

Současné rybníky Na Placinách byly postaveny v roce 1965 v rámci tzv. akce „Z“ místním rybářským spolkem. Ne zcela odborné provedení a dlouhá léta zanedbané údržby měly za následek postupné chátrání rybníků a degradaci všech objektů. V roce 2011 získalo rybníky Hlavní město Praha a nyní opět budou sloužit k chovu ryb a ke sportovnímu rybaření.

celý článek na Praha.eu z r. 2014 ZDE

O revitalizaci rybníků Na Placinách v Klánovickém lese a souvisejících tématech
jsme v Otevřených novinách informovali v r. 2015:

Jednou větou z Klánovic v úterý 14.4.2015

Revitalizace rybníka Horní a Dolní Placiny v Klánovicích

Revitalizace rybníka? Bez omezení počtu kaprů jsou to vyhozené peníze.

Související příspěvky