Vyhledávání spojů, zastávek a výluk ve veřejné dopravě v Praze a Středočeském kraji: nová aplikace „PID info“

„Hlavní město Praha spustilo prostřednictvím organizace ROPID rozšíření pražské dopravní aplikace pro chytré telefony. Novinka rozvíjí stávající aplikaci „DPP info“, rozšiřuje poskytované informace na celý systém PID i ve Středočeském kraji a kromě nových funkcí obsahuje také informace o železnici. Nová aplikace „PID info“ je nyní v testovací fázi „BETA“, po jejím skončení a vyladění na základě připomínek uživatelů nahradí stávající aplikaci „DPP info“. Do budoucna se připravuje ve spolupráci s Operátorem ICT další rozšíření o nákup jízdních dokladů PID…

Aplikace „PID info“ je dostupná na obou nejpoužívanějších platformách (Android + iOS). Dalšími novinkami je přehledná mapa zastávek až do podrobnosti jednotlivých nástupišť, v mapě lze najít také všechna prodejní místa s aktuální otevírací dobou, i záchytná parkoviště s jejich aktuální obsazeností. Nechybí ani oblíbené informace o aktuálním stavu bezbariérových zařízení.

Základní nabídka nové aplikace

  • Hledání spojení včetně zobrazení aktuálních výluk, mimořádností i on-line polohy (dočasně bez vozidel DPP)
  • Mapa zastávek, prodejních míst i záchytných parkovišť včetně aktuálních informací o nich
  • Aktuální odjezdy z jednotlivých zastávek a nástupišť včetně případného zpoždění (dočasně bez vozidel DPP)
  • Aktuální výluky a mimořádnosti v celé síti PID s propojením na vyhledávač spojení
  • Stav bezbariérových zařízení, dopravní mapy a schémata, aktuální novinky a kontaktní údaje

Nyní poběží zhruba měsíc testovací provoz nové aplikace, během kterého budeme sbírat připomínky od uživatelů a dolaďovat jednotlivé nedostatky. Už nyní ale pracujeme na dalším rozvoji – v návaznosti na přípravu nového Multikanálového odbavovacího systému se připravuje ve spolupráci s Operátorem ICT propojení s chystanou aplikací na nákup jízdních dokladů PID.

Cílem je soustředit všechny informace o veřejné dopravě v Praze a Středočeském kraji do jedné aplikace, aby se uživatelům usnadnilo jak cestování, tak i nákup jízdenek. Chystá se i propojení s jinými způsoby cestování (kolo, auto, chůze).

Aplikace PID info je k dispozici pro platformy Android a iOS, získat ji můžete zdarma v obchodě Google Play, respektive App Store. Připomínky lze posílat na adresu aplikace@ropid.cz.“

 

zdroj: ROPID

 

Související příspěvky