Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Vltavská filharmonie se vylupuje z mlhy a má hotovou podrobnou architektonickou studii

Koncertní sály se špičkovou akustikou i výhledem, designové prostory pro pracovní schůzky i dostatek zeleně a důsledné propojení s řekou – tak by měla vypadat budova Vltavské filharmonie, jejíž podrobnou a dopracovanou studii představil v pražském CAMP kreativní ředitel dánského studia BIG Bjarke Ingels.

Nové vizualizace a videa s pohledem ze střechy si zájemci budou moci prohlédnout do 18. února v CAMPu – Centru architektury a městského plánování.

Podrobná studie rozvíjí soutěžní návrh, se kterým studio BIG zvítězilo před rokem a půl v mezinárodní soutěži. Bjarke Ingels o budoucí dominantě Prahy mluví jako o cestě, která meandruje od břehů Vltavy až po střechu…

„Reagovali na připomínky soutěžní poroty, ale také širší veřejnosti, která se aktivně zapojila do procesu úpravy návrhu,“ konstatuje náměstek pražského primátora pro územní rozvoj Petr Hlaváček. Ve srovnání s původním návrhem se tak ve výsledném projektu objeví řádově více zelených ploch a významně posílí i spojení s řekou.

Architektonický tým upravil také akustiku hlavního i malého sálu, multifunkční sál pak dostal druhý balkon. Díky přidaným eskalátorům by se návštěvníci měli lépe dostat na střechu. Drobné změny se budou týkat i foyer, zkušebny, restaurace a bistra.

Podrobná architektonická studie je pro stavbu zásadní mezník.
Stavba by měla začít v roce 2027 a její otevření je naplánováno na rok 2032.

Hlavními uživateli Vltavské filharmonie budou Symfonický orchestr hl. m Prahy FOK a Česká filharmonie. Stejně významnou funkci jako sály bude mít kreativní hub, jehož centrem se stane hudební oddělení Městské knihovny.

 

Celou informaci najdete na iRozhlas, 25. 1. 2024:
Symfonie kolonád nad řekou a sály lahodící oku i sluchu. Vltavská filharmonie se začne stavět do tří let
Další zdroj: ipr.praha.eu

Náhledový obrázek: https://vltavskafilharmonie.cz/cs

 

Doplňujeme:
Podrobné info o projektu najdete na webu IPR:
https://iprpraha.cz/projekt/13/vltavska-filharmonie

a na speciálním webu: https://vltavskafilharmonie.cz/cs

 

 

 

Související k tématu v ON:

Bubny-Zátory a Vltavská filharmonie mají našlápnuto k tomu, být první klimaticky neutrální pražskou čtvrtí, nezávislou na plynu a uhlí

Vltavskou filharmonii vyhráli Dánové, gratulujeme. Hotovo má být do 2032

První informace k záměru stavby kulturního kompexu Vltavská filharmonie

Související příspěvky