Úvodní stránka 30 Kulturní mozaika 30 Zahájení výstavy Rukopisné bible a jejich osudy v Újezdském muzeu

Zahájení výstavy Rukopisné bible a jejich osudy v Újezdském muzeu

Podvečerní vernisáží v pondělí 8. listopadu 2021 byla po kovidové pause zahájena výstava Rukopisné bible a jejich osudy v Újezdském muzeu.

Do napínavého příběhu Písma v našich kulturních dějinách nás zasvětil kurátor výstavy a doyen kustodů Újezdského muzea, pan Rudolf Vambera.

 

Jak trefně poznamenala paní Eva Danielová, předsedkyně Muzejní rady, pan Vambera se stal historicky prvním kurátorem, který při vernisáži zvedl publikum ze židle. Diváci jej totiž spontánně následovali k vitrinám, aby byli blíže názornému výkladu. Výstava s biblickým námětem je v Újezdském muzeu věru ojedinělá a na – pro mnohé exotické – téma se možná proto dostavilo i nezvykle početné zastoupení z vedení radnice. Jako doma naopak byli muzejníci, stálí návštěvníci i přátelé rodiny Vamberovy z naší farnosti.

Výstava potrvá do 22. prosince a otevřeno bude každou středu od 13 do 17 hodin.
Budete-li mít cestu kolem, zastavte se na prohlídku.

Na úvod jen pár momentek z dnešní vernisáže, fotky budou postupně doplňovány:

 

Aktuality z Újezdského muzea
v Otevřených novinách ZDE.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Advent a Vánoce v Akademické farnosti u sv. Salvátora v Praze 2021

Advent je pro křesťany časem ztišení a přípravy na svátky Narození. V našem kostele prožijeme dobu adventní a vánoční liturgicky (zpěvem rorátů) i kulturně (v podobě benefičního koncertu a speciálního ...