VIDEO: interview s Petrem Štěpánkem, novým předsedou Zelených

Rozkročení témat na trojnožku: svoboda a demokracie, životní prostředí, sociální potřeby se vrací do programu a práce Zelených. O víkendu 20.- 21.1.2018 uspořádala strana celostátní konferenci v České Třebové, na níž zcela obměnila předsednictvo. Dosavadní předseda Matěj Stropnický rezignoval okamžitě po neúspěchu v parlamentních volbách 2017. Novým předsedou Zelených byl velkou převahou zvolen Mgr. Petr Štěpánek, CSc., biolog a současný starosta Prahy 4. První místopředsedkyní se stala Mgr. Magdalena Davis Ph.D., bioložka, manažerka v oblasti životního prostředí a zastupitelka Mníšku pod Brdy

Zelené chci vést jako stranu ochrany klimatu, proměny energetiky a modernizace sociálního státu s důrazem na rovné příležitosti a dostupné bydlení. Dnešní volbu vnímám jako sjednocení kolem středových témat,“ uvedl nově zvolený předseda.

Interview ČT24 dne 22.1.2018 s Petrem Štěpánkem DOPORUČUJEME ZDE.
Moderuje Zuzana Tvarůžková.

Rozhovor pro ČRo na facebooku ZDE.

Související příspěvky

1 komentář

  • Mateje Stropnickeho jsem respektoval, pro jeho jasny postoj: „nedat Prahu developerum, aby si tady mohli delat, co si zamanou“. Bohuzel, jeho „zaneprazdneni Prahou“ melo nejspis neblahy vliv na jeho celorepublikove pusobeni a SZ, jako takovou. Soucasne vedeni SZ sice neznam, ale podle publikovanych informaci soudim, ze se jedna o prechod od „aktivismu“, k „odbornosti“. Me to pripada sympaticke, ale uvidime, jestli to naopak nezhorsi vnimani SZ, u pripadnych volicu. Zalezi na tom, jak bude umet nove vedeni SZ komunikovat sve cile u sirsi verejnosti.