Jednou větou z Dolních Počernic v úterý 5.12.2017: dopravní informace a nový fitpark v zámecké Štěpnici

  • UL. ÚSTŘEDNÍ OD 1.12.2017 OPĚT PRŮJEZDNÁ

V pátek 1. prosince byl v Praze-Štěrboholech obnoven provoz v ulici Ústřední, která byla z důvodu pokračování rekonstrukce kanalizace po několik měsíců zcela uzavřena. Na své původní trasy se vrací i autobusy městské hromadné dopravy.

Jízdní řády platné od 1.12.2017: Linka 110, 163, 208, 224

  • VE ŠTĚPNICI VZNIKNE VENKOVNÍ FITPARK
V září letošního roku obdržely pražské městské části z rozpočtu hl. m. Prahy dotaci ve výši 600 tis. Kč na vybudování venkovního fitparku. MČ Praha-Dolní Počernice využila finanční prostředky k realizaci sestavy cvičících prvků, které uživatelům nabídnou komplexní procvičení celého těla včetně možnosti cvičení na volné dopadové ploše, jejíž součástí je běžecká dráha (10 m) určená k nácviku člunkového běhu, skoku z místa apod..

Fitpark na ploše 200 m2 vznikne v zámecké Štěpnici na místě po odstraněné plechové hale, která dříve sloužila jako technické zázemí MČ. Vybudovaní sportoviště poskytne našim obyvatelům nejen další možnosti pro aktivní životní styl, ale otevře i nové možnosti k potkávání dospělých a mláděže při sportovních aktivitách v příjemném prostředí zámeckého parku. Do budoucna je naším záměrem rozšířit tento prostor o dětské prvky, tak, aby využití této části parku vyšlo vstříc zájmům a potřebám všech generací.

Stavební práce byly zahájeny ve čtvrtek 30. listopadu.

  • REKONSTRUKCE ČESKOBRODSKÉ ULICE BUDE POKRAČOVAT I V PŘÍŠTÍM ROCE

Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. (TSK) v minulých letech zrekonstruovala dva úseky Českobrodské ulice, a to v úseku mezi Rožmberskou a Broumarskou ulicí a v úseku mezi Broumarskou ulicí až k zastávce autobusu Lomnická. Další část opravy v délce 2,1 km je naplánována na rok 2018.

Rekonstrukce ulice Českobrodská bude probíhat v úseku mezi ulicí Ke Třem mostům (Běchovice 2) až po ulici Na Vydrholci (Běchovice 1). Dle smlouvy je doba výstavby stanovena na 593 kal. dní.
Stavba byla zahájena v listopadu 2017 výstavbou provizorních komunikací a přípravou prostoru pro umístění těchto komunikací. Následně budou práce přes zimní období přerušeny. Zahájení stavebních prací je plánováno na březen 2018 dle klimatických podmínek. Více informací zde.
  • OSTATNÍ

Aktuální dokumenty na úřední desce najdete zde.
O čem jednala Rada městské části najdete v zápisech zde.
Zdroj: MČ Praha-Dolní Počernice

Související příspěvky