Úvodní stránka 30 NÁZOR 30 Vcházíme do nebezpečných časů. Komentář Jana Urbana z HlídacíPes.org

Vcházíme do nebezpečných časů. Komentář Jana Urbana z HlídacíPes.org

Doba velkých slov a nedostačujících činů v Evropě pomalu končí. Někdy v budoucnosti se někdo možná podiví nad lehkomyslností, s níž Evropané promarnili život generace, které bylo dáno vyrůst v přestávce mezi dvěma studenými válkami.

Úplně stejně jako tomu bylo mezi dvěma světovými válkami ve 20. století. A bude to stejně zbytečné. Ve chvíli, kdy válka vypukne, přestávají být její příčiny důležité. Zůstane jen bolest, utrpení a pocit studu obětí, které u ostatních přehluší až pocit vítězství nebo porážky.

Vcházíme do nebezpečného času. Porážky v Afghánistánu a Iráku zničily představu o vojenské neporazitelnosti Západu. V Sýrii, Iráku i Afghánistánu znovu posiluje teror Islámského státu. Čína vyhrožuje invazí na Tchajwan.

 

Jan Urban: Jsme před velkou krizí, jako mezi válkami. Tváříme se, že to nevidíme
na HlídacíPes.org, 15. 11. 2021

Náhledový obrázek: ilustrační

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Jak lze spojit zemědělskou produkci s udržitelnou výrobou elektřiny? Odpovědí je agrovoltaika

Agrovoltaika, agrivoltaika nebo taky agrofotovoltaika. Jestli jste tyto pojmy dosud neslyšeli, vězte, že se jedná o spojení zemědělské produkce a energetiky. V České republice aktuálně najdeme dvě instalace, jednu mikro ...