Vaše volební vítězství prozáří celou Evropu, aneb Psí uši z 2. října 2023

PSÍ UŠI. Bývalý trojnásobný premiér Robert Fico vyhrál na Slovensku volby, a my tak dostaneme příležitost sledovat, jak to vypadá, když se k moci znovu dostane člověk na moci závislý, kterého od moci odstavili. A věru to nebude hezký pohled. Mnoho lidí teď vyhledává analogie, které prý Česko čekají po volbách v roce 2025, v mnohém se mohou mýlit. Ale ta urputnost, lži a zneužívání mas slabých, se kterou Fico za vítězstvím šel, nechť je tedy pro nás varováním.

 

Vy už ale jistě tušíte, že výčet by nebyl úplný, kdyby na straně vítězů nestál Matěj Stropnický, který se na své pouti politickým spektrem pohybuje kdesi mezi Gottwaldem a Kremlem… Matěj Stropnický včas našel cestu k Ficovi. Včas, i tak ale bohužel pozdě. Kdyby se se svou podporou ozval dejme tomu na jaře, Ficovy šance by dokázal totálně zdevastovat, jak on už to umí. Promarněná příležitost.

Doporučujeme celé Psí uši Roberta Maleckého z 2. 10. 2023
na Hlídací Pes.org:
Kdo v Česku vyhrál slovenské volby, sonda na dno politického rybníku a smutné odcházení Petra Dvořáka
Náhledový obrázek: ilustrační

 

Předchozí Psí uši
z 25. září 2023:
Když vy Klause, tak my Zemana, dopisy na lampárnu a zpráva z pohřbu ČSSD

z 18. září 2023:
Média obchází Strach, zviřátka obdivují českou rychlodráhu a co spojuje Klause a Fica

 

V Otevřených novinách pod štítkem Psí uši Roberta Maleckého.

Související příspěvky

1 komentář

  • Včera jsem po delší době mluvil s jednou známou, spolužačkou mé partnerky a ta se zmínila i o svém synovi K. Když jsem byl na rodičovské dovolené s naší Micinou, tak téměž pokaždé když jsme vyráželi za dobrodružstvím do staré Prahy, šel s námi i K, patří tedy do širší rodiny. Jeho snoubenka je ze Slovenska a protože je celá rodina K orientována humanitně i ona pracuje v mezinárodní korporaci na pozici, kde se uplatní její humanitní vzdělání. Je tedy také zasažena současnou woke kulturou. Když se tedy pokoušela „domluvit“ svému tatínkovi že Fico je fuj, po slovní roztržce jí položil telefon se slovy, že toto on nemusí přece poslouchat. Poté si zablokovala oba své rodiče a protože byl původně plánovaný výlet za rodiči na Slovensko na právě prošlou sobotu, zoufalá maminka pak volala K, jestli teda přijedou a ať jí domluví.
    Neštěstím woke kultury, označované jako progesivismus je to, že rozbíjí rodiny a staví děti proti rodičům, podle pravidla divide et impera a v rozpory s biblickým cti otce svého i matku svou. Paralelou je nástup národního socialismu v Německu, na přelomu 20. a 30.let min.století. Samotný národní socialismus je naopak prospěšný, zvlášť pro malý národ, viz osobnosti jako E.Beneš a M.Horáková, problémem byl ovšem něměcký šovinismus, stejně jako je to u současných liberálů. Ti mají totiž také pocit, že oni jsou ti chytřejší a že jsou povoláni páchat velké a všeobjímajicí dobro na těch hloupějších a z toho vychází jejich nutkavá potřeba vyšší dobro prosazovat za každou cenu. Podobně i Němci tehdy získali pocit, že oni jsou povoláni sjednotit Evropu a nová sjednocená Evropa pak potáhne a zničí židobolševiky, kteří si zotročili ty primitivní ruské mužiky. Naštěstí pro nás to dopadlo jinak, protože jsme jako národ také patřili mezi „slovanské untermenschen“ a jak se vyjádřil Říšský protektor, Čech si musí uvědomit, že na tomto území nemá co pohledávat a stanovil třetinové pravidlo. Třetinu poněmčit, třetinu vystěhovat na Sibiř a třetinu eliminovat.

    Dovětek 1 – mého dědečka zlikvidovali v 50. letech v uranovém lágru proto, že jako starosta Svatobořic za Nár.soc. měl velkou autoritu a všichni se tam odvolávali „já do družstva půjdu, až tam bude Vodica“ a ve Svatobořicích nešlo založit JZD. Jedinou cestou tedy bylo vykonstruovat proces a zastrašit ostatní. Já jsem také národně levicově orientovaný a J.Paroubka považuji za osobnost, která navzdory svému odpudlivému zjevu (nikdo nejsme dokonalý, ani já :-) ), je osobností která je hodnotově E.Benešovi blízko a pokud by vyrůstal v diplomacii …a ne v RaJ :-) , jistě by se mu i vyrovnal.

    Dovětek 2 – současný progresivismus útočí na původní žebříček hodnot naší společnosti, postavený na židovsko-křesťanských hodnotách a J.Bergoglio nefunguje jako skutečný pastýř. Jako moderně uvažující občan se vzpírám názorům církevních dogmatiků, kteří na něj vyhlašují anathemy když žehná bůžkům, kterým domorodé kmeny v minulosti přinášely lidské oběti. Zároveň ale chápu, že církev by měla být pro všechny, tedy i pro ty, kteří bez pastýře zbloudí. Protože se ale nechci stát pachatelem velkého dobra, sám nevím jak se tomuto postavit.