V neděli 28.10.2018 v 19:18 na Václaváku. Přijďte slavit!

„Je nám ctí Vám oznámit, že největší oslava 100 let republiky se uskuteční v neděli 28. 10. od 19:18 na Václaváku! Nepůjde o hudební show (kterých bude o víkendu plno), nýbrž o pásmo promluv lidí, kteří mají k výročí skutečně co říct. Samozřejmě nebudou chybět ani skvělí muzikanti. Takže jestli nechcete trávit večer sledováním udělování státních vyznamenání či rozhovoru prezidenta s premiérem, Václavák je jasná volba (ať už na místě, nebo online)! Pojďme tenhle velký svátek oslavit důstojně, když už nic takového nelze očekávat od oficiálních míst, která svým chováním odkaz první republiky spíše pošlapávají. Prosím, přihlašte se na Facebookovou událost a pozvěte své přátele. Díky!

Pokud chcete přispět ke zdaru akce, máte tři možnosti (kromě toho, že to pošlete dál, což je nejdůležitější):
1) HLEDÁME DOBROVOLNÍKY, kteří pomohou s plakáty a letáky před akcí či přímo na místě v den akce.
2) HLEDÁME GRAFIKY A TVŮRCE VIDEÍ, kteří by svými nápady a tvorbou přispěli zejména k propagaci akce.
3) POTŘEBUJEME FINANČNÍ POMOC. Je nám ctí, že smíme takovouhle akci organizovat, ale zároveň to není zadarmo. Nepočítáme-li stovky hodin práce, pak přece jen musíme počítat náklady na realizaci takové akce. Ty činí přibližně tři sta tisíc korun, což je zlomek skutečné komerční ceny. Dvě třetiny potřebné částky máme k dispozici, ale byli bychom rádi, kdyby nám po realizaci akce ještě něco zbylo na další činnost. Pokud se Vám tedy líbí, co chystáme, přispějte prosím libovolnou částkou na náš transparentní účet č. 20201117/2010. Sto let republiky je jen jednou za sto let. Složme se na důstojnou oslavu jako „národ sobě“. Díky!

Milí přátelé, je co slavit. Přes svoje nedostatky je první republika prvním demokratickým státním útvarem na našem území. Přes svoje nedostatky byl TGM prezidentem, na kterého můžeme být právem hrdí. Sice jsme jen polovinu z uplynulých sta let prožili ve svobodě, o to více si však musíme právě dnes připomínat to dobré a nosné – bez toho, abychom zavírali oči před problémy a výzvami současnosti. Tak v neděli v 19:18 na Václaváku!“


Na akci vystoupí mimo jiné:
stoletá pamětnice Vlasta Šrůtková (narozena v říjnu 1918), Petr Pithart, Šimon Pánek, Tomáš Sedláček, Marek Orko Vácha, Jiří Padevět, Michal Stehlík, Daniel Kroupa, Pavel Jungwirth, Dominik Hašek, Martin Jaroš, Do Thu Trang, Monika Mihaličková či KOVY. Hudebně vystoupí GIPSY.cz, Tomáš Klus a jeho cílová skupina, Top dream company a překvapení. Vypadá to tedy, že opravdu důstojná oslava 100 let republiky se letos neuskuteční na Hradě, nýbrž v podhradí! Tak přijďte na Václavák do téhle dobré společnosti, kde by si každý druhý skutečně zasloužil vyznamenání. ;-) FB událost zde.

Milion chvilek pro demokracii

V neděli 28. 10. od 19:18 na Václaváku oslavíme společně 100 let republiky!

 

Náhledový obrázek: ilustrační

Související příspěvky