Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Územní rozvoj Prahy v rukách kmotrů?

Odbor územního rozvoje na pražském Magistrátě má sice nového šéfa, ale jeho jméno a stopa, kterou po sobě zanechává, nové zdaleka nejsou. Bohužel. Architekta Jana Kábrta totiž důvěrně znají například obyvatelé Prahy 11, kde „byl pravou rukou starosty Mlejnského ( ODS, obviněný za nevýhodný prodej majetku – info ZDE) a nese spoluodpovědnost za ta nejskandálnější rozhodnutí Prahy 11. Řada z nich je dnes předmětem policejního vyšetřování,“ napsal ve vyjádření klub TOP 09. Se jmenováním Jana Kábrta do pozice, z níž může nejlépe ovlivnit budoucí rozvoj Prahy buď v zájmu obyvatel, nebo v zájmu mocenských skupin, nesouhlasí Trojkoalice, která ale má v Radě hl.m. Prahy jen tři zástupce z celkem jedenácti. Jmenování Jana Kábrta tedy museli prosadit zbylí pražští radní ( pět členů ANO a tři ČSSD).

Krátký rozhovor s radním za Trojkoalici a náměstskem primátorky Stropnickým (SZ) najdete ve zpravodajství ČT: Události z regionů 23.7.2015, čas 13:38

V této souvislosti není bez zajímavosti, že předsedou Výboru pro územní rozvoj zastupitelstva Hl.m.P. je Jan Slezák ( ČSSD), stálice a „těžká váha v pozadí“ na Magistrátu. V městské části Praha 21 – Újezd nad Lesy je Jan Slezák, navzdory své minulosti velitele Pohotovostního pluku SNB, zřejmě též „zastupitelem na doživotí“, v současnosti ve funkci místostarosty a faktického vládce Újezda v koalici ANO ( 5 zastupitelů) + TOP09 ( 2 zastupitelé) + Pro Prahu ( 1 zastupitel) + ČSSD (1 x Jan Slezák).

Proti jmenování Jana Kábrta narůstá občanský odpor, za všechny uvádíme Otevřený dopis nevládní organizace Arnika a pražských neziskovek:

zdroj: metro.cz, aktuálně.cz, lidovky.cz, arnika.org

Územní rozvoj Prahy sledujeme a průběžně o něm informujeme.
Nezapomeňte připomínkovat zásadní změnu územního plánu Prahy, do 14.8.2015!,
info ZDE.

 

Související příspěvky