Týden udržitelného rozvoje 2017

Česká republika se potřetí zapojuje do Evropského týdne udržitelného rozvoje. Otevřené noviny se přidávají a v týdnu od 30.5. do 5.6.2017 přinesou seriál článků, vztahujících se k sociálnímu, ekonomickému nebo ekologickému pilíři udržitelného rozvoje. Pravidelní čtenáři ON rozhodně nebudou zaskočeni, protože „udržitelný rozvoj krajiny a společnosti“ jsou vlajkovou lodí našich novin od jejich založení v únoru 2015. Užijte si „udržitelný týden“ a podle svých schopností a možností se zapojte. Celoživotně :-)

„Evropský týden udržitelného rozvoje je tady!

V prvním červnovém týdnu se uskuteční již třetí ročník celoevropského festivalu udržitelnosti. Napříč celou Evropou proběhne celkem přes 3000 rozličných akcí, které mají jeden společný cíl – dát najevo, že chceme a můžeme žít v udržitelné společnosti, která bere ohledy své okolí a na ty, kteří přijdou po nás.

Letošním rokem se do Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR) u nás zapojilo rekordních 130 iniciativ, což z Česka činí po Německu a Rakousku třetí nejaktivnější zemi v celé Evropě. Po celé republice jsou nachystané exkurze, přednášky, konference, výstavy, debaty a mnohé další akce.

Buďte při tom – je z čeho vybírat

Paleta témat a typů akcí je vskutku pestrá.  V  rámci ETURu můžete navštívit např. ekologický festival Greenfest Liberec, vydat se s odbornými průvodci na jednu z mnoha exkurzí, které se konají v našich národních parcích a geoparcích, nebo se podívat do některé ze solárních elektráren, které pro veřejnost otevře Solární asociace.

 Zjistěte se, co se děje ve vašem okolí

Veškeré zapojené akce jsou dostupné na webu www.tydenudrzitelnosti.cz pomocí interaktivního vyhledávače a mapy.  Zapojte se do ETURu také – podívejte se, jaké iniciativy se konají ve Vaší blízkosti, a zúčastněte se jich!

S přátelským pozdravem,
Adam Hron
Odbor pro udržitelný rozvoj | Department of Sustainable Development
Úřad vlády České republiky | Office of the Government of the Czech Republic“


Týden udržitelného rozvoje v České republice 2017
Otevřené noviny
https://otevrenenoviny.cz/


Týden udržitelného rozvoje v loňském roce
najdete v ON pod štítkem ETUR 2016

Související příspěvky