Týden od soboty 6.8. do pátku 11.8.2017 v Komentářích HN: finanční úřad ze řetězu utržený, Čapí hnízdo, cenzúra! a mnoho dalšího

„Je to účelovka! Jasná účelovka. Brutální kampaň proti mé osobě. Je to poslední zoufalý pokus zkorumpovaného systému, mě zlikvidovat a dlouhodobě plánovanou akcí mě kriminalizovat a zabránit mi kandidovat ve volbách v říjnu 2017.“

Přejeme dobrý den z Hospodářských novin. Ano, takhle nějak znělo včera večer spílání šéfa ANO. Policie totiž požádala sněmovnu o vydání Andreje Babiše a dvojky hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Chce je obvinit kvůli možnému podvodu s dotacemi pro dnes už legendární Čapí hnízdo.

A je tu mnoho zajímavých otázek. Třeba, jestli je to jen náhoda, že chce policie obvinit pravděpodobného příštího premiéra zrovna teď, pouhé dva měsíce před volbami? Nebo, jak tohle celé může otřást zatím neotřesitelnou důvěrou, které se Babiš těší u desítek tisíc svých obdivovatelů/voličů? A je tu samozřejmě i otázka nejpodstatnější: podváděl tedy Babiš s eurodotacemi? Dostane miliardář Babiš u soudu trest kvůli padesáti milionům?

Snad vám bude při vytváření si názoru k pomoci i čerstvý výběr z Názorů našich. Přejeme vám dobré čtení.

Jan Kubita, editor.

„…Finanční správa nebere ohled ani na rozhodnutí soudů, na které se poškozené firmy obracejí. V srpnu 2015 Krajský soud v Ostravě uvedl, že „zajišťovací příkaz je nejzazším prostředkem“ a že se při jeho vydávání finanční úřad pohybuje na hraně, protože zasahuje do vlastnického práva daného ústavou pouze na základě míry pravděpodobnosti, jak na tom firma bude někdy v budoucnu.
Nejvyšší správní soud už loni v říjnu potvrdil, že pokud existuje šance, že firma zaplatí daň, potom ji není možné zlikvidovat exekucemi. A také to, že když soud zjistí, že berňák nedodržel pravidla, je zajišťovací příkaz neplatný. Nic z toho zatím finanční úřad nedonutilo, aby svoje kroky jakýmkoliv způsobem změnil, případně aby chybu uznal…“
Julie Hrstková, 10.8.2017 v Názorech HN viz výše

Vysvětloval jsem donekonečna, že svoboda slova rozhodně nekončí, protože své názory mohou šířit kdekoli jinde, jen ne na mých stránkách, jenže holt spravedlivě rozhořčený občan má dojem, že svoboda slova znamená „svobodné právo své slovo kamkoli napsat“, především pak na libovolný web, kde to jeho slovo musí zůstat na věky věků, ámen.

Postupem času mi došlo, že s lidmi, co pokřikují „cenzúra“ pokaždé, když jim někdo smaže jejich komentář, není diskuse o svobodě slova možná. Selhávají totiž už v elementární vědomosti, a to je, že svoboda slova se týká státu!
Martin Malý, 9.8.2017 ZDE nebo v Názorech HN viz výše

Související příspěvky