Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Týden lesů v Čechách a na Moravě

V pondělí 11.5. „startuje“ Týden lesů 2015. Do 15.5. budou lesníci a lesní pedagogové pořádat akce zaměřené na stejné téma – ochranu lesa. Programy k Týdnu lesů by letos měly odpovědět zejména na otázky: Jak chránit les? A proč vlastně? Jaká je při tom role lesníka?

Týden lesů 2015 byl oficiálně zahájen 4. května tiskovou konferencí s ministrem Marianem Jurečkou na Ministerstvu zemědělství ČR. Letošní týden s „protáhne“ na celý květen, v němž se lesníci budou  snažit zvyšovat zájem veřejnosti o les, udržitelné lesní hospodaření, ekosystém lesa, o dřevo jako obnovitelnou surovinu a další související oblasti.

Týdny lesů se v ČR konají od roku 2008, kdy pořádání osvětových akcí pro veřejnost odstartoval Evropský týden lesů. V ČR se obvykle jedná o 2. nebo 3. týden v květnu. Týdny lesů v ČR vyhlašuje a jejich zaměření připravuje pracovní skupina zabývající se lesní pedagogikou. Jejím cílem je jednak celoplošná lesnická osvěta, jednak podpora spolupráce lesnických organizací v ČR.

Letošní novinkou je čtení z nové publikace „Dědeček lesník vypráví dětem“, kterou pro předškoláčky napsal prof. Erich Václav, metodickým návodem doplnila Jana Bezděková a ilustrovala Hana Hradilová. Předčítání lesnických pohádek zaregistrovalo Sdružení lesních pedagogů do kampaně Celé Česko čte dětem.

Kalendář všech akcí najdete ZDE

zdroj: www.lesnipedagogika.cz, www.silvarium.cz

Otevřené noviny se připojují k Týdnu lesů v České republice a budou zveřejňovat lesnické informace a zajímavosti. Máme to štěstí, že žijeme „nad Lesy“, zejména Klánovický les bude tedy naším přirozeným tématem.

Příspěvky Týdnu lesa 2015 v Otevřených novinách:

úterý 12.5.2015
https://otevrenenoviny.cz/historie-ujezda-byla-a-je-spojena-s-klanovickym-lesem/
středa 13.5.2015

https://otevrenenoviny.cz/po-stezkach-klanovickeho-lesa-v-ujezde
čtvrtek 14.5.2015

https://otevrenenoviny.cz/19498/
pátek 15.5.2015

https://otevrenenoviny.cz/zname-svuj-les/

Rádi zveřejníme i vaše postřehy, fotky nebo přání našemu lesu, či lesům a jejich ochraně obecně! A neomezujte se termínem Týdne lesů :-)
Své příspěvky posílejte na adresu redakce: zita.kazdova@otevreny-ujezd.cz

kvetoucí jetel v lese

 

Související příspěvky