Turistou v Praze? Informace a nabídka Prague City Tourism

Oficiální průvodcovské služby Prahy a vzdělávací aktivity pod hlavičkou Pragensia viva zavádí nový systém plánování programu pro veřejnost. Každé tři měsíce obmění stěžejní téma, které promítne do všech svých aktivit od vlastivědných vycházek, přednášek až po workshopy. Cílem je představit Prahu prostřednictvím příběhů a její genius loci prezentovat poutavou formou.

Tento rok Pragensia viva věnuje i osobnosti Franze Kafky. Zájemci se mohou těšit na tematickou tramvaj, vlastivědné vycházky a přednášky. Letošním velkým tématem v rámci programu bude též Praha dostupná (Accessible Prague), tedy návody a tipy na vycházky pro handicapované lidi či maminky s kočárkem. Pro neslyšící budou připraveny též vycházky tlumočené do znakové řeči. Program dále představí pražské čtvrti či tipy na méně známé podchody a pasáže. Novinkou budou také workshopy v rámci jednotlivých témat. Milovníci Prahy budou moci například nově porovnat své znalosti o Praze v rámci Pražského kvízu, na který se již nyní lze přihlásit na stránkách Prague.eu.

Zájemci se již nyní mohou podívat na aktuální nabídku webu:
prague.eu/pragensiaviva

 

prague.eu

 

Jarní program pro milovníky Prahy nabídne vycházky, které se ponesou v duchu pohybu. V rámci vycházek Pražské vlastivědy si klienti budou moci vyzkoušet např. nordic walking s profesionálním instruktorem nebo jízdu na rekolech podél břehu Vltavy.

S příchodem jara rozšiřujeme i nabídku pravidelných i individuálních vycházek. Ty lze sestavit přímo na míru, a to včetně rozšířené nabídky světových jazyků. Aktuálně jsme do repertoáru zařadili tematickou vycházku Franz Kafka k výročí 100 let od jeho úmrtí.


Aktuální program z dílny Pragensia viva ZDE.

 

 

Zdroj: Prague City Tourism, duben 2024
Náhledový obrázek: ilustrační (pixabay)

Související příspěvky