Sympaťák Hlaváček je pryč, kontroverzní Koucký se vrací jako vedoucí týmu Metropolitního plánu…PROSTĚ Praha

„Metropolitní plán Prahy dopracuje zřejmě architekt Roman Koucký, který se stane znovu vedoucím týmu v Institutu plánování a rozvoje (IPR). 23.11.2016 jej doporučila výběrová komise. ČTK to řekl zastupující ředitel IPR Ondřej Boháč, který Kouckého jmenování musí ještě potvrdit. Komise vybírala z pěti kandidátů, jedním byl bývalý primátor Jan Kasl.

Koucký z funkce odstoupil letos v září poté, co byl odvolán ředitel IPR Petr Hlaváček. Po Hlaváčkově odvolání podali výpověď prakticky všichni členové týmu, který na plánu pracoval. Pracovní skupinu Koucký přestal ale fakticky řídit už letos v červenci. Tehdy jej na základě přání vedení města odvolal Hlaváček.

Vedoucího týmu hledal IPR a magistrát neúspěšně několik měsíců. Jedním z oslovených byla například zpracovatelka plzeňského územního plánu Irena Králová. Nabídku odmítla…“ zdroj ČTK, 24.11.2016

Turbulentními změnami v současné době prochází příprava nového územního plánu Prahy. V září byl odvolán ředitel Institutu plánování a rozvoje Petr Hlaváček, což vyvolalo protestní odchod většiny týmu, který Metropolitní plán dosud připravoval a jemuž šéfoval kontroverzní architekt Roman Koucký. Ten by měl Metropolitní plán ovšem dopracovat, alespoň podle závěrů výběrové komise z 23.11.2016. Takové rozhodnutí vzbuzuje bouřlivé debaty.

Situaci sleduje Arnika a nadále podniká kroky k efektivnímu zapojení občanů a nastavení transparentního procesu. Tento týden byl primátorce a Radě hl. m. Prahy odeslán dopis podpořený téměř třiceti pražskými spolky, který požaduje účast veřejnosti a transparentnost procesu. zdroj Arnika.org

„Náměstkyně (primátorky) Petra Kolínská měla snahu vyřešit složitou situaci a uvítala, že se o místo vedoucího týmu pro přípravu nového územního plánu ucházel dlouholetý spolupracovník IPR architekt Jan Kasl. Ten jediný ze všech uchazečů totiž dokázal projednat a prosadit nyní platný územní plán, schválený v roce 1999. Má zkušenosti, které jsou v této fázi příprav nového územního plánu velmi cenné.

Architekt Roman Koucký, kterého výběrová komise sestavená pověřeným ředitelem IPR doporučila, je odpovědný za výrazný skluz při přípravě plánu a opakovaný nesoulad s požadavky legislativy.

„Doporučení výběrové komise IPR beru na vědomí. S ohledem na vážnost dalších kroků považuji za rozumné, aby nového vedoucího kanceláře územního plánu jmenoval až Radou HMP řádně zvolený ředitel IPR. V úterý proto Radě HMP navrhnu urychlené vypsání výběrového řízení na ředitele IPR,“ shrnuje Petra Kolínská.“ zdroj SZ, 28.11.2016

http://arnika.org/media/k2/items/cache/2089a666d5dc7e095add3d73f50b608e_L.jpg

„Občanův průvodce po územním plánu“ – objednat a koupit můžete  ZDE.

Územní plán Prahy sledujte s námi chronologicky
v rubrice Téma – Územní a strategický plán ZDE.

Související příspěvky