Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Dobré zprávy 30 Spolupráce Prahy a Středočeského kraje je (konečně) na dobré cestě
dopis pražanům
Magistrát hl.m.Praha_wikimedia free

Spolupráce Prahy a Středočeského kraje je (konečně) na dobré cestě

Pražští radní dne 22. 11. 2021 odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po schválení materiálu zastupitelstvy obou krajů.

Již v roce 2013 podepsaly kraje memorandum s cílem prohloubit a rozšířit dosavadní spolupráci. To se však, podle současných radních, za minulých politických vedení krajů téměř nedělo. Nové memorandum má vyšší ambice, nastavuje pravidelnou a efektivní spolupráci a nahrazuje původní memorandum.

… dohoda jasně deklaruje, že hlavní město a Středočeský kraj budou všestranně pečovat o rozvoj svých území, a zdůrazňuje výjimečnou krajinnou, urbanistickou, socioekonomickou, kulturní i environmentální provázanost obou regionů a potřebu nastavení trvalé spolupráce…

Podpis memoranda se uskuteční po jeho schválení zastupitelstvy obou krajů, a to do konce tohoto roku. Ke stejnému okamžiku bude zveřejněn i text memoranda včetně společného tiskového výstupu obou krajů.

Celá TZ pražského primátora MUDr. Hřiba z 22. 11. 2021
na praha.eu ZDE.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Útok na americký Kapitol rok poté. Podrobná analýza Petra Jedličky v DR

Nejen ve Spojených státech se první lednový týden připomínalo první výročí násilného vpádu stoupenců exprezidenta Trumpa do washingtonského Kapitolu, sídla Kongresu USA, tedy federálního parlamentu. Dav chtěl z Trumpova popudu narušit certifikaci ...