Úvodní stránka 30 OBČANSKÁ SPOLEČNOST 30 Složíme se na prosincovou zálohu pro rozšíření ptačího parku?

Složíme se na prosincovou zálohu pro rozšíření ptačího parku?

Česká společnost ornitologická doposud založila a spravuje čtyři ptačí parky – Josefovské louky u Jaroměře, Mnišské louky u České Lípy, Kosteliska na Hodonínsku a pískovnu Malou Lipovou u Přerova.

Z původně nezajímavých, spíše zanedbaných území, zde díky neutuchající dárcovské pomoci a pečlivě naplánované obnově vytváříme ptačí ráje, kde opět nacházejí domov i ty nejvzácnější druhy.

 S vaší pomocí můžeme ptačí parky opět rozšířit.

Právě teď můžeme vykoupit 2,5 ha pozemků v ptačích parcích za celkovou částku 700 000 Kč. Část z toho, konkrétně 1 ha na Josefovských loukách u Jaroměře za cca 250 000 Kč, musíme zaplatit již v prosinci. Zbytek (další pozemky na Josefovských loukách a na Kosteliskách u Hodonína) až v novém roce.

A současně jednáme o výkupech dalších 3 – 4 ha za více než milion korun, které se s trochou štěstí snad podaří dojednat ještě před jarní hnízdní sezónou.

Ptačí parky můžete podpořit na zabezpečeném dárcovském portálu Darujme.cz .

Pokud preferujete platbu klasickým bankovním převodem, napište prosím na hoskova@birdlife.cz, pošleme vám příslušné platební údaje.

 

Co už se podařilo:

 

Dáme mokřadním ptákům vánoční dárek – nové pozemky v ptačích parcích?

 

 

Zdroj: Česká společnost ornitologická, prosinec 2022

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

S knížetem se můžeme rozloučit do pátku v kostele Maltézských rytířů, pohřeb bude v katedrále v sobotu 9. prosince 2023. AKTUALIZACE

V kostele Panny Marie pod řetězem v ulici Lázeňská 285 na Malé Straně se lidé mohou rozloučit s bývalým hradním kancléřem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem.  Kostel je otevřený ve ...