Na svém jednání dne 9.3.2016 zrušila koalice ANO + ODS v Městysi Škvorec vydávání občasníku Škvorecký zpravodaj. „Opoziční zastupitelky Mgr. Květoslava Bělohubá a Ing. Mgr. Jana Kváčová se zavázaly připravit návrh obnovy vydávání Škvoreckého zpravodaje na zcela jiném (demokratickém ) principu. Články v časopise dosud vycházely po odsouhlasení panem starostou a za režie pana MUDr. Rubáše, oba jsou zastupitelé za ODS. Pan MUDr. Rubáš veřejně prohlásil, že koalice ODS a ANO bude vydávat pro Škvorec časopis pod svojí taktovkou, a dokonce slíbil Mgr. Bělohubé, že jí mohou v budoucnu zveřejnit i nějaký její příspěvek. Taková je zřejmě škvorecká představa většiny zastupitelů o demokracii projevu a svobodě slova.“ vysvětluje situaci Mgr. Květoslava Bělohubá.
Po zrušení radničního periodika tak bez možnosti jakékoli reakce osočené strany zůstal článek zastupitele Luďka Rubáše (ODS) „Představy a realita“, zveřejněný v posledním Škvoreckém zpravodaji v prosinci 2015:
Paní zastupitelka Mgr. Květoslava Bělohubá, jejíhož působení se článek pana Rubáše týká, aniž by byla jmenována, se na nás obrátila s prosbou o zveřejnění odpovědi, kterou už zrušený Škvorecký zpravodaj přinést nemůže:
Archiv vydání Škvoreckého zpravodaje 2009 – 2015 ZDE.
Zápis o výsledku posledních komunálních voleb ve Škvorci najdete ZDE a aktuální složení zastupitelstva ZDE.
zdroj: web Městyse Škvorec, Mgr. Květoslava Bělohubá
Doplňujeme vysvětlení Mgr. Bělohubé, zveřejněné v Listárně Újezdského zpravodaje 4/2016:
Co předcházelo ve veřejném mediálním prostoru? Řazeno chronologicky sestupně:
ÚZ 3/2016
ÚZ 2/2016
ÚZ 1/2016
ÚZ 12/2015 a ON dne 24.11.2015 ZDE
Články „Nejasné odvolání ředitele základní školy, Z bláta do louže(?) a Konsekvence odvolaných – jmenovaných“ v Magazinu Oko č. 3 (podzim 2015) – periodiku újezdského spolku Oko, jehož šéfredaktorem je zastupitel P. Duchek ( SÚL – Patrioti), místopředseda Spolku Oko. Toto číslo není elektronicky k dispozici, na webu spolku je pod č. 3 uloženo č. 4