Dobré zprávy:
Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Aktuality 30 Sídliště Černý Most už půl roku testuje službu Lepší Čerňák. Pilotní projekt Magistrátu hl. m. Prahy a Prahy 14 má úspěch
Lepší Čerňák
https://lepsicernak.cz/

Sídliště Černý Most už půl roku testuje službu Lepší Čerňák. Pilotní projekt Magistrátu hl. m. Prahy a Prahy 14 má úspěch

Zajištění úklidu garážových stání, odstranění nepořádku na hřišti, odpadků před obchodem nebo opravy světel na chodbách. Nejen s těmito věcmi se lidé obraceli na operátory a operátorky linky pilotního projektu Lepší Čerňák. Služba takto funguje půl roku a vyřídilo se díky ní přibližně 200 podnětů obyvatel sídliště Černý Most.

Lepší Čerňák reaguje na dva velké průzkumy veřejného mínění v dané lokalitě. Z nich vyplynulo, že lidé ocení lepší úklid i zlepšení soužití na sídlišti.

Projekt vznikl na základě iniciativy Magistrátu hl. m. Prahy a městské části Prahy 14 jako pilotní aktivita určená především pro nájemníky v magistrátních domech na sídlišti Černý Most.

Později byl rozšířen tak, aby se na linku mohli obracet všichni obyvatelé sídliště. Služba je přitom zcela zdarma.

Vzhledem k pozitivním ohlasům veřejnosti a úspěšnému fungování prvního půl roku se v tuto chvíli zvažuje rozšíření služeb na celé území městské části Praha 14.


Bližší informace naleznete na stránkách https://lepsicernak.cz/.

 

Celou informaci z 28. 12. 2022 najdete na praha.eu ZDE.

 

Předchozí informace z Černého Mostu v ON:

Přehledný seznam stanovišť autobusů PID v dopravním uzlu Černý Most. První etapa revitalizace – co je nového?

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Krajina je v našich rukou. Tentokrát vyrazíme na pole s regenerativním zemědělcem Petrem Sýsem

Tak jak teda – budeme mít do pár let úrodnou půdu totálně vydrancovanou, nebo je tu i jiná cesta? V pokračování našeho videa uvidíte lidi z praxe, kteří se nebáli ...