Sedmý týden v komentářích HN: ministr telefonních operátorů a jak vládnout

Dobrý den z Hospodářských novin,

Nejdříve jedna novinka. Tušili jsme to, ale teď je to už jisté – Jan Mládek je ministrem průmyslu, obchodu a také telefonních operátorů. Jsou to velké a bohaté firmy, v Česku ponechané už dvacet let téměř bez dohledu. A sociální demokrat Mládek je má rád.

Nejprve se ukázalo, že Mládkovo ministerstvo v Bruselu lobbovalo za operátory namísto zákazníků. Pak se Mládek nechal slyšet, že v radě ČTÚ nechce Ondřeje Malého, velkého kritika toho, jak nepěkně se v Česku operátoři chovají k zákazníkům. Mládkův náměstek pak  vyzval české zákazníky, ať se odstěhují do Polska, když se jim tak líbí, že se tam za mobilní data platí mnohem méně než tady. No a nakonec tu máme Mládkovu  novelu zákona, která má znemožnit zákazníkům vyjednat si lepší cenu.

Nedává to smysl, ČSSD se tři čtvrtě roku před volbami do sněmovny potácí kdesi vzadu za ANO, reálně jí hrozí, že zažije propadák a voličům (zákazníkům) vystrkuje před oči politika, který se ani nesnaží maskovat, že mu o ně ani trochu nejde. Cena za mobilní internet samozřejmě není tak palčivé téma, jakým byly kdysi legendární zdravotnické poplatky. Přesto ale význam těchto služeb s narůstající digitalizací všeho možného prudce roste. A obzvlášť měští voliči budou takové chování špičkového politika ČSSD vnímat velmi citlivě.

Jenže sociální demokracie je příliš velkou stranou příliš rozkolísanou všemi možnými zájmy a k tomu s nejistým předsedou, který si na Mládka pár týdnů před březnovým volebním sjezdem prostě netroufne.

Vy se ale rozkolísat nenechejte. Raději si přečtěte, co jsme pro vás tento týden vybrali z našich Názorů. Přejeme dobrý víkend a dobré čtení.

.Jan Kubita, editor.
zdroj: Týden 11.2. – 17.2. 2017 v komentářích HN

Související příspěvky