Úvodní stránka 30 Kulturní mozaika 30 Pozvání na vernisáž Nutkavé proměny a cyklus přednášek Osudová setkání v umění. PhDr. Jana Jebavá v kavárně Květinárna v Kolíně

Pozvání na vernisáž Nutkavé proměny a cyklus přednášek Osudová setkání v umění. PhDr. Jana Jebavá v kavárně Květinárna v Kolíně

Vážení a milí,

srdečně Vás zvu na vernisáž mé výstavy „Jana Jebavá: Nutkavé proměny“ v kavárně Květinárna na Karlově náměstí v Kolíně.

Vernisáž se koná ve čtvrtek 13.4. od 17 hod.

https://www.facebook.com/kvetinarna/

 

V útulném prostředí květinové kavárny bude rovněž uveden cyklus přednášek na téma „Osudová setkání v umění“ a to v následujících termínech:

1x za měsíc ve čtvrtek od 17 hod.

27.4. – Leonardo da Vinci a Mona Lisa

Setkání renesančního italské malíře s ženou obchodníka s textilem Francesca Gioconda znamenalo v dějinách umění vznik nového fenoménu v portrétním umění.

18.5. – Giuseppe Arcimboldo a Rudolf II.

Italský manýristický malíř a autor nevšedních kompozicí byl v letech 1562 až 1587 dvorním malířem na císařském dvoře v Praze.

8.6. – Emilie Flögeová a Gustav Klimt

Propojení rakouského malíře, jednoho z nejvýznamnějších představitelů secese a rakouské designérky, módní návrhářky a podnikatelky.

13.7. – Alfons Mucha a Sarah Bernhardtová

Téměř pohádkový příběh o nečekaném setkání francouzské herecké divy s moravským malířem a příběh o vzniku světové umělecké legendy.

10.8. – Marc a Bella Chagallovi

Literárně-umělecká přednáška vychází z knihy zápisků a vzpomínek manželky slavného ruského malíře Marca Chagalla. Autorka se vrací do doby svého dětství v předrevolučním Vitebsku. Její vzpomínky jsou mozaikovým svědectvím o životě a mentalitě židovské komunity. Přednáška je doplněna tematickými obrazy Marca Chagalla.

7.9. – Salvador a Gala Dalí

Španělský surrealistický malíř, který ve svých obrazech rozváděl formu verismu. Jeho precizní malířská technika vyjadřovala hrůzy snové atmosféry 20. století.

5.10. – Josip Plečnik a Alice Masaryková

Významný slovinský architekt se podílel ve 20. a 30.letech 20.století na rekonstrukci sídla českých panovníků – Pražského Hradu. Spolupracoval s dcerou T.G.M. – dr. Alicí Masarykovou, která vystupovala z pozice první dámy. Společným úsilím se jim podařilo vtisknout neopakovatelnou pečeť starobylé památce.

2.11. – Jan Zrzavý a Bohumil Kubišta

Výrazný vliv měl na mladého Jana Zrzavého svérázný umělec Bohumil Kubišta. Uvedl ho do světa nových směrů a ovlivnil výrazným expresivním vnímáním a osobitou interpretací kubismu.

Těším se na shledání s Vámi!

Jana Jebavá

www.janajebava.cz

www.fler.cz/darky-s-pribehem

Náhledový obrázek: https://www.facebook.com/kvetinarna/

 

DOPLŇUJEME:

jeďte do Kolína bez starostí vlakem,
jízdní řád „našeho“ vlaku  ZDE.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

S knížetem se můžeme rozloučit do pátku v kostele Maltézských rytířů, pohřeb bude v katedrále v sobotu 9. prosince 2023. AKTUALIZACE

V kostele Panny Marie pod řetězem v ulici Lázeňská 285 na Malé Straně se lidé mohou rozloučit s bývalým hradním kancléřem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem.  Kostel je otevřený ve ...