Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Data a výročí 30 Pozvání na Noc literatury ve středu 20. září 2023. Číst se bude v celé ČR a v Praze na Vinohradech
https://www.nocliteratury.cz/

Pozvání na Noc literatury ve středu 20. září 2023. Číst se bude v celé ČR a v Praze na Vinohradech

Současní autoři, netradiční místa a známé osobnosti: to je tvář série veřejných čtení – Noc literatury. Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC Praha (Asociace národních kulturních institutů zemí EU), zahraničními ambasádami v České republice a nakladatelstvím Labyrint.

Cílem Noci literatury je zvýšit zájem veřejnosti o současnou evropskou literaturu a její myšlenkové a tvůrčí proudy.
Rovněž poukazuje na význam multilingvismu a překladů z velkých i malých jazyků.

NOC LITERATURY 2023  SE BUDE KONAT 20. 9. 18-23 hod.
VE SPOLUPRÁCI S MĚSTSKÝMI ČÁSTMI  PRAHA 2, 3 a 10, NA 19 MÍSTECH VINOHRAD.

Na všech místech se čte současně, a to v 15 minutových intervalech.  Začátky čtení jsou na všech místech stejné: 18.00, 18.30, 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30.  Za jednu hodinu se tedy čte na každém místě jedna ukázka dvakrát a vymění se dvě skupiny diváků. Na několika místech bude čtení tlumočeno do českého znakového jazyka. Diváci si sami podle mapky volí místa a čtení, která navštíví. Mapku i brožuru bude možné si předem stáhnout na webových stránkách. Vstup na čtení je zdarma.

PRODEJ VŠECH KNIH, KTERÉ SE BUDOU NA NOCI LITERATURY ČÍST, ZAJIŠŤUJE NAKLADATELSTVÍ ACADEMIA V INFORMAČNÍM CENTRU PRAHY 3 / GALERIE TOYEN, MILEŠOVSKÁ 846/1.

Ohlédnutí za rokem 2022:

 

Zdroj: https://www.nocliteratury.cz/

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vize Česka? Podle premiéra asfalt a beton. Hnojivo pro český cynismus

Český ministerský předseda Petr Fiala si s počátkem nového školního roku povzdechl, že země trpí absencí široké a dlouhodobé celospolečenské shody na hlavních prioritách směřování země… Volá-li Petr Fiala po veřejné ...