Pozvání na konferenci „Generace: Inspirace“ v sobotu 9.12.2017 v kině Ponrepo

Přijměte pozvání na mini-konferenci na téma Generace: Inspirace
která se koná v sobotu 9.12. v čase 10-13 hodin
v prostorách kina Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1).

 

Přijďte si poslechnout příběhy a příklady dobré praxe od osobností, které směřují své aktivity nejen směrem k seniorům. Akce je určená jak pro seniory, tak pro všechny ty, kteří mají zájem o své okolí.

 

Řečníci konference:

Olga Štrejbarová – zakladatelka a iniciátorka projektu Ježíškova vnoučata
Projekt, díky kterému se plní vánoční přání tisícům opuštěných lidí v domovech pro seniory. Nápad vznikl na podzim roku 2016 a letos se zapojením široké veřejnosti a záštitou Českého Rozhlasu rozrostl napříč republikou a vykouzlil tak úsměv tisícům obdarovaných i dárců.

Zdeněk Svoboda – Spoluzakladatel Nadačního fondu Lepší senior 
Za poslední dva roky více jak 110 přednášek pro seniory o kladném přístupu k životu s více než 1200 účastníky nejen z řad seniorů. V přednáškách předává jednoduché nástroje posilující osobní spokojenost. Je aktivním a pozitivním seniorem, který inspiruje své okolí a chce ovlivnit seniorskou populaci směrem k pozitivnímu vnímání života.

Jakub Otipka – ředitel české pobočky Krav Maga Global CZ
Inicioval projekt Bezpečí pro seniory, ve kterém s kolegy předává účastníkům nejen základy sebeobrany,ale zaměřují se i na prevenci a změnu negativních životních vzorců, díky kterým se senioři do těchto krizových situací dostávají.

Irena Dubail – manažerka projektu pro seniory v organizaci Zdravotní klaun
V rámci projektu Humor pro dříve narozené zdravotní klauni přinášejí na geriatrická oddělení humor, vzpomínky a hlavně chuť do života. Klauni při návštěvách vytvářejí příběhy a situace, jejichž součástí jsou i techniky tréninku paměti. Pro zdravotní klauny jsou návštěvy na geriatrických odděleních neobvyklá a vzácná zkušenost.

Zdeněk Mihalco – programový ředitel Nadace Via – The Via Foundation
Přiblíží nám na konkrétních příbězích projekt Živá komunita, který má za cíl zlepšování veřejného prostoru a mezilidských vztahů v sousedských komunitách a posilování jejich soběstačnosti. Velmi často rozhýbou život v ulicích a obcích právě mezigenerační týmy nadšenců, kteří pro svou myšlenku zapálí i ostatní.

 

Web konference: https://lepsisenior.cz/konference/

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/137325280259166/

Na akci je nutné se předem registrovat přes portál GoOut: http://bit.ly/2AhK71G

 

Svojí účastí podpoříte další aktivity Nadačního fondu Lepší senior v roce 2018. Cena vstupného symbolizuje další dva seniory, kteří se díky tomu mohou bezplatně účastnit některé z našich přednášek v DPS a dalších zařízeních.

Těšíme se na Vás!
https://lepsisenior.cz/homepage/

 

Související příspěvky