POZOR: Smog! Praha vyzývá k omezení osobní automobilové dopravy. Průběžná AKTUALIZACE

Aktualizace 24.1.2017 odpoledne:
„Rada hlavního města rozhodla, že hromadnou dopravu zdarma jako opatření proti smogu zatím nezavede. Meteorologové totiž v Praze smogovou situaci odvolali. „Měli jsme připraveno usnesení Rady hlavního města Prahy, které jednoznačně říká, že MHD je zdarma včetně součinnosti Českých drah a dalšího poskytovatele regionální železniční dopravy. Náklady jsou vyčísleny na 4 miliony 40 tisíc korun denně,“ řekl náměstek primátorky Petr Dolínek. Dodal, že usnesení rada nepřijala díky zmírnění smogových podmínek. Opatření je ale rada podle jeho slov připravena přijmout kdykoli při opětovném zhoršení situace. V případě přijetí takového kroku by pak bylo možné jezdit zdrama hromadnou dopravou až do odvolání…“ převzato z ČTK, 24.1.2017

Aktualizace 24.1.2017 dopoledne:
“ Meteorologové zrušili v pondělí večer v Praze regulaci vyhlášenou v sobotu časně ráno kvůli vysoké koncentraci polétavého prachu v ovzduší. Smogová situace ale dál trvá.“ ČTK
Dnes zasedne Rada hl. m. a bude jednat o dalších opatřeních, jako první bod je např. dočasná MHD zdarma-
převzato z FB Praha.eu, 24.1.2017

Aktualizace 23.1.2017:
Dnes proběhla schůzka části krizového štábu Hl.m.P. O případném dočasném zavedení hromadné dopravy zdarma bude Rada Hl.m.Prahy rozhodovat zítra.
(dle předpovědi se má zítra situace mírně zlepšit a pak zase zhoršit až do konce tohoto týdne – ON)

přebíráme z FB Praha.eu 23.1.2017 ve 12h:
„Z této TK vyplynou další opatření, jako je omezení provozu 4 nejvetších stacionárních zdrojů (kamenolom,cementárna atd.), omezení topení fosilními palivy, omezení topení v krbu a omezení dopravy. Zítra ráno bude navíc Rada odsouhlasovat MHD zdarma. Sledujte naší stránku, přineseme podrobnosti…“

https://scontent.fmad3-3.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/s480x480/16174936_1411164852235186_2576529353524859094_n.jpg?oh=37c883c5faf679b24b11f11755c78efc&oe=5912DF38


Aktualizace 22.1.2017:

Smogová situace v Praze se během víkendu nezlepšila, stále trvá regulace. Město znovu apeluje na řidiče, aby pokud možno nevyjížděli a využili městskou hromadnou dopravu.

Rovněž i nadále platí doporučení, aby Pražané a návštěvníci metropole omezili pobyt venku, zejména se toto doporučení týká osob s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním a starších lidí. Pobyt venku není v této situaci vhodný ani pro malé děti. Fyzicky náročných aktivit pod širým nebem by se měli zdržet i dospělí bez zdravotních potíží.

Podrobné aktuální informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz, záložka Ovzduší, předpověď rozptylových podmínek je součástí předpovědí počasí pro ČR a jednotlivé kraje a je v záložce Počasí.

22. leden 2017, Praha.eu


Vyhlášení regulace 21.1.2017:

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil pro území hlavního města Prahy z důvodů vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10 (polétavý prach) regulaci. A to s platností od časných ranních hodin v sobotu 21. ledna 2017 do odvolání.

Magistrát hlavního města Prahy žádá řidiče automobilů se spalovacím motorem, aby nevyjížděli a k dopravě využívali přednostně veřejnou dopravu, neboť emise z těchto automobilů se významně podílejí na zvýšených koncentracích částic PM10 a oxidu dusičitého.

Pražanům a návštěvníkům metropole doporučujeme omezit pobyt venku, zejména se toto doporučení týká osob s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním a starších lidí. Pobyt venku není v této situaci vhodný ani pro malé děti. Fyzicky náročných aktivit pod širým nebem by se měli zdržet i dospělí bez zdravotních potíží.

Všichni provozovatelé zdrojů znečišťování ovzduší, které jsou významné z hlediska produkce emisí tuhých znečišťujících látek, obdrželi informaci o vyhlášení regulace na území aglomerace a byli vyzváni k dodržování podmínek provozu vyplývajících z regulačních řádů.

Podrobné aktuální informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz, záložka Ovzduší, předpověď rozptylových podmínek je součástí předpovědí počasí pro ČR a jednotlivé kraje a je v záložce Počasí.

21. leden 2017, Praha.eu

 

Související příspěvky