Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Podpořme evropské směrnice pro chráněná území! Týkají se i nás !

Ať jste odborníci nebo aktivní občané, kteří nakašlou na stav prostředí, ve kterém žijí, přidejte svůj názor ve veřejném připomínkovém řízení evropských směrnic, kterými se řídí i „naše“ NATURA 2000 či chráněné Ptačí oblasti ( Evropsky významné lokality). Připomínáme, že jednu „naturu“ máme přímo pod nosem a to Blatov a Xaverovský háj. Kromě vlastní nevyčíslitelné přírodní hodnoty právě ona sehrála mj. velmi významnou roli při záchraně Klánovckého lesa před přeměnou na golfový areál!

Prosíme neváhejte a vyplňte evropský dotazník, v češtině jej najdete ZDE. Dotazník je rozdělený na dvě části, amatéři vyplňují první část, jste-li odborníci, pusťte se i do druhé části!

Nejste-li si jistí v kremflecích a neumíte-li dotazník poučeně vyplnit, DOPORUČUJEME vám využít odpovědi zpracované Zeleným kruhem na stránkách Nature alert ZDE.
Stačí jen doplnit své jméno a emailovou adresu a kliknout na řádek „odeslat“.
Odpovědi zpracoval Zelený kruh – asociace ekologických organizací v ČR, www.zelenykruh.cz

Evropská komise se v současné době ocitá pod tlakem průmyslové lobby a zvažuje provést v evropských předpisech změny, které by vážně ohrozily i naši krajinu.
Vyvažme tento tlak kampaní za zachování silných a účinných naturových směrnic! Kampaň je v plném proudu, v Evropě se jenom během prvních dvou týdnů zapojilo přes 140 000 lidí. Nezůstávejme tedy pozadu a pojďme do toho, kampaň trvá přibližně do poloviny července.

Důležitost aktuálního připomínkování evropských směrnic chránících přírodu je shrnuta ZDE.

Otevřené noviny se připojily k šíření této informační kampaně.
Prosíme naše čtenáře, aby se aktivně zapojili do připomínkování ve prospěch zákonné ochrany evropského přírodního dědictví.

Děkujeme!

 

Související příspěvky