Úvodní stránka 30 OBČANSKÁ SPOLEČNOST 30 Plány pro rok 2020, první zprávy a financování občanské iniciativy Milion chvilek pro demokracii
Milion chvilek pro demokracii_Jan Palach 50

Plány pro rok 2020, první zprávy a financování občanské iniciativy Milion chvilek pro demokracii

Milion chvilek je občanskou iniciativou, která přináší pozitivní vizi a hýbe českou společností.

Jsme vidět, jsme slyšet. Kvůli tomu na nás útočí nejen trollové a dezinformační servery, ale také Andrej Babiš, Miloš Zeman a nově i Vojtěch Filip (poslanec a předseda KSČM). Pan Filip na Ústředním výboru KSČM 14. prosince lživě spojil spolek Milion chvilek s kybernetickými útoky na benešovskou nemocnici.

Plány a první zprávy z roku 2020:

1) Chceme být ještě lepším HLÍDACÍM PSEM POLITIKŮ a bránit čtyři červené čáry.

Pokud to bude možné, rozšíříme svůj tým o člověka, který bude mít na starost pouze obranu nezávislé justice (včetně monitoringu legislativy) a o dalšího člověka na obranu veřejnoprávních médií. Odborníka na problematiku střetu zájmů, veřejné správy a financí, jsme již našli. Je nám ctí oznámit, že od ledna 2020 se do našeho týmu přidává LEO STEINER, který před lety statečně upozornil na rozkrádání ROP Severozápad a který před pár měsíci musel opustit práci poté, co odmítl vyplatit kvůli možnému střetu zájmů milionovou dotaci pro Agrofert. Na něj se též budou moci obracet všichni úředníci s žádostí o pomoc či konzultaci, budou-li mít podezření na nezákonný postup státní správy. Neobejdeme se také bez kvalitního právníka, a to i vzhledem k tomu, že nehorázných lží, útoků a pomluv na naši adresu stále přibývá – naposledy nás předseda komunistů Vojtěch Filip dokonce obvinil z teroristického útoku na nemocnici.

AKTUALIZACE 2.2.2020:
14. ledna jsme Vojtěcha Filipa v předžalobní výzvě požádali o veřejnou omluvu. Ve středu 22. 1. nám zaslal jenom výmluvu. Proto jsme podali žalobu na něj i na KSČM, která je za výroky svého předsedy odpovědná.

2) Chceme se zaměřit na VZDĚLÁVÁNÍ ŠIROKÉ VEŘEJNOSTI.

Jedním z nejvážnějších problémů naší doby je informační záplava, v níž se čím dál tím více lidí topí. V  roce 2020 proto zaměstnáme analytičku, která bude mít na starosti důležité informace shromažďovat a přehledně třídit. Rádi bychom v roce 2020 zpřístupnili veřejnosti přehlednou mapu všech problémů, lží a nesplněných slibů Andreje Babiše, aby si každý mohl díky pár kliknutím kdekoliv a kdykoliv ověřit fakta. Tato fakta chceme zpracovávat i zábavnou formou ve formě krátkých videí. Je třeba, aby co nejvíc lidí bylo v obraze. Je třeba, aby se co nejvíc mladých lidí začalo zajímat o politiku.

AKTUALIZACE 2.2.2020:
Helena Válková se nestane ombudsmankou. Přestože zůstává zmocněnkyní vlády pro lidská práva (což o této vládě hodně vypovídá), jde o další úspěch občanské společnosti, která dala najevo důrazný nesouhlas s její nominací. Máme radost, že veřejnosti není jedno, kdo zastává tak důležitou funkci.

3) Chceme rozvíjet CELOREPUBLIKOVOU SÍŤ PRO DEMOKRACII.

Co je na naší aktivitě skutečně unikátní? Její celorepublikový rozměr. Pojem „pražská kavárna“ se díky stovkám zapojených měst, městysů, vesnic a vesniček stal mrtvou nálepkou. V novém roce chceme začít tuto síť mnohem aktivněji budovat, což se neobejde bez minimálně pětičlenného týmu koordinátorů, kteří budou aktivně objíždět celou republiku a pomáhat místním věci rozhýbat.

Chceme po celé zemi nalézt a proškolit stovky místních koordinátorů, kteří budou připraveni se kdykoliv ve své obci zapojit a svolat akci na obranu či podporu demokracie. Tato ohniska občanské aktivity mají pro své okolí neocenitelný význam. Chceme je propojit a podporovat. A ve spolupráci s nimi chceme v roce 2020 uspořádat po celé republice více než 200 mimopražských besed, diskusí a koncertů, na které chceme zvát jak odborníky, tak známé osobnosti.

4) Financování Milionu chvilek

Činnost Milionu chvilek je od svého počátku financována z dobrovolných příspěvků soukromých dárců. Této podpory si velmi vážíme a chceme, aby se o způsobu financování spolku vědělo. Proto jsme přehledně sepsali nejdůležitější informace ohledně financování a hospodaření Milionu chvilek. Článek najdete pod tímto odkazem: https://www.milionchvilek.cz/clanek/financovani-milionu-chvilek-jasne-a-prehledne

Máme čisté svědomí a záleží nám na tom, aby lidé měli k dispozici ověřená fakta.

 

Zdroj: Milion chvilek pro demokracii

https://www.milionchvilek.cz/

https://www.facebook.com/milionchvilek/

 

AKTUALIZACE 5.2.2020:

V pondělí 3. 2. 2020 vláda v tichosti rozhodla podat žalobu na Evropskou komisi kvůli pozastavení dotací pro Agrofert.

Co žaloba znamená?

Evropská komise 28.11.2019 pozastavila v souhrnných platbách dotace pro některé projekty Agrofertu pro podezření ze střetu zájmů. Pozastavení proplácení dotací je v obdobných případech standardním a řádným nástrojem EK. Dokonce k tomuto postupu byla Komise vyzvána usnesením Evropského parlamentu. Evropská unie si počínala jako řádný hospodář, který důsledně dohlíží na zacházení se svým majetkem.

Proti obdobným rozhodnutím Komise je samozřejmě možné se bránit. Je ovšem zajímavé, že se tak ze strany Česka děje jenom ve chvíli, kdy důsledky rozhodnutí mají negativní vliv na premiéra a jeho firmy. V minulosti tisíce jiných malých, velkých, středních i jiných podniků nebo programů (například ROP Severozápad…) takové zastání od českého státu rozhodně neměly. Proč se Vláda rozhodla zrovna v tomhle případě hájit “principy”? Žaloba je demonstrací moci, kterou Andrej Babiš drží nad státní správou.

Vláda, místo aby skutečně začala řešit problém střetu zájmů svého premiéra, se pokouší si pozastavené proplácení dotací pro Agrofert vynutit na EU vzteklým dupáním.

https://www.facebook.com/milionchvilek/

Předchozí v ON:

V únoru odstartuje Štafeta pro demokracii. Cílem je vláda bez populistů, extremistů, kmotrů a oligarchů zneužívajících moc

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Jeden komentář

 1. Michal Brza

  Dobrý den,
  mohli byste mne prosím informovat prostřednictvím mého přiloženého e-mailu, kdy budou další demonstrace v Praze proti Babišovi.
  Předem děkuji za kladné vyřízení mojí žádosti.
  S přátelským pozdravem
  Michal Brza

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pražské stavební předpisy „z kuchyňky“ Adriany Krnáčové (ANO) Praha bohužel nezrušila. Co přinese jejich novelizace?

Rada hl. m. Prahy dne 1. 8. 2022 odsouhlasila znění věcné novelizace Pražských stavebních předpisů, které stanoví požadavky na stavby nebo pravidla pro vznik kvalitních veřejných prostranství. Novelizace nově navrhuje ...