Opoziční smlouva ODS a ANO v Praze je odložena na únor. Právní kličky, zatvrzele mlčící kandidát a rošáda zastupitelky Kordové Marvanové

Bohuslav Svoboda je etalon smutné postavy v politice.

Když byl v roce 2010 zvolen pražským primátorem poprvé, demonstrovalo proti holportu tehdejší kmotrovské ODS, jejímž byl Svoboda fíkovým listem, s podobně kmotrovsky řízenou ČSSD několik tisíc lidí.

Ve čtvrtek, když se měl Svoboda stát pražským primátorem podruhé, odehrálo se to v kulisách ostudné opoziční smlouvy koalice Spolu s Babišovým ANO. Navíc způsobem, který vzbuzuje pochybnosti o legalitě celého procesu. No a ve finále se to nepovedlo. 

Upřímně řečeno, z pohledu politického odkazu nic moc.

…ač podíl na tom mají v Praze od nepaměti všichni, tentokrát má nejvíce másla na hlavě koalice Spolu. Kterou, alespoň formálně, vede Bohuslav Svoboda.

Důvody pro toto tvrzení jsou hned tři.

1.

2.

3.

 

Celé je to ale především vykutálenost, která zcela jistě ublíží Spolu jako takovému.

Jak nyní mají voliči věřit, že se příště nespojí ODS s Babišovým ANO i na celostátní úrovni?

Jak teď mají voliči Petra Fialy, Markéty Pekarové Adamové a Mariana Jurečky věřit mobilizaci proti populismu a extrémům?

Jak se mohou ubránit pocitu, že celá česká politika je jenom kašpařina, ve které nejde o deklarované hodnoty, ale jen o prachy a moc?

Celý komentář Petra Honzejka ze 16. 12. 2022
včetně souvisejících odkazů
najdete v HN:

Bohuslav Svoboda, nejsmutnější postava české politiky

 

A jak celý čtvrtek 15. prosince 2022, na jehož konci měla mít Praha Opoziční smlouvu SPOLU – ANO a dosazeného primátora/maskota za ODS, probíhal?

Záznam jednání pražského zastupitelstva by měl být dodán na web praha.eu, proklikem O městě – Primátor a volené orgányZastupitelstvo HMPZáznamy jednání: ZDE.

Shrnutí čtvrtečního jednání doporučujeme v reportáži Marka Pokorného – textem i zvukem v HN:
Volba primátora skončila fiaskem, Marvanová odmítla podpořit Svobodu. Nechtěla, aby prošel s hlasy ANO

… Od voleb se zastupitelé sešli už potřetí. Hlavní tvář Spolu – 78letý lékař, přednosta gynekologické kliniky a poslanec Svoboda – si během minulých dvou jednání, které trvaly dohromady více než 20 hodin, vzala slovo jen jednou. A to na prvním jednání v říjnu, kdy oznámil, že na toaletě našel pětistovku, a vyzval jejího majitele, ať se o ni přihlásí…

… Horký kandidát na primátora ale jen seděl v poloprázdném sále a na dotazy zastupitelů nereagoval…

Náhledový obrázek: ilustrační


Související OBRAZEM – „skvělá koaliční nabídka SPOLU“:

 

Předchozí k tématu v ON:

Pražští piráti a Praha Sobě zasluhují obdiv, ne jedovaté plivance. Vracejí do politiky zásadovost a profesionalitu

Související příspěvky