Dobré zprávy:
Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Dobré zprávy 30 Od roku 2018 Praha začala konečně splácet dluhy, které dlouhodobě měla vůči zranitelným skupinám Pražanů
sociální služby
Zdroj: Euractiv

Od roku 2018 Praha začala konečně splácet dluhy, které dlouhodobě měla vůči zranitelným skupinám Pražanů

„V oblasti sociálních a sociálně-zdravotních služeb prošla Praha v posledních čtyřech letech zásadní proměnou. Začala splácet mnohé dluhy, které vůči zranitelným skupinám Pražanů dlouhodobě měla. Na nastolení nového trendu se podíleli zaměstnanci magistrátu a příspěvkových organizací a také externí odborníci, se kterými se podařila navázat v mnoha oblastech velice úzká spolupráce. Všem patří velký dík. Vnímám nastolený směr jako velkou příležitost, kudy pokračovat a jak ulevit nejen mnoha zranitelným Pražanům, ale také městskému rozpočtu, který dlouhodobě musel počítat s náklady na neefektivní služby,“ popsala proces transformace radní hl. m. Prahy pro sociální politiku a zdravotnictví Milena Johnová.

Namísto rozšiřování péče v mimopražských ústavech byly vybudovány nové kapacity komunitních služeb v dosahu budoucích klientů, posílena byla terénní či pobytová seniorská péče a nové formy podpory přibyly v oblasti péče o ohrožené děti i dalších oblastech.

Celou TZ pražské radní Mileny Johnové z 3. 11. 2022 najdete na praha.eu ZDE.
Náhledový obrázek: ilustrační, zdroj: Euractiv

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pozvání z Úval na Den Země na Klepci ve středu 29. března 2023