Letní dopravní informace z Dolních Počernic. Od 12.7.207 do odvolání uzavírky a změna trasy busů 110, 163, 208 a 224

„S příchodem léta nastal čas, kdy nám cestu autem přes Dolní Počernice či do okolních městských částí zkomplikuje několik avizovaných uzavírek a omezení. Informujeme vás o těch, u kterých již známe termíny zahájení a další bližší podrobnosti:

 • UZAVŘENÍ KOMINUKACE Ul. ÚSTŘEDNÍ, PRAHA-ŠTĚRBOHOLY OD 12.7. – 31.10.2017

Na téměř 4 měsíce bude zcela uzavřen úsek štěrboholské páteřní komunikace ul. Ústřední mezi ul. Upravená – Novoštěrboholská. Důvodem je rekonstrukce kanalizace a komunikace.

Pro motoristy: Objízdné trasy v obou směrech budou vedeny po komunikacích Národních hrdinů – Štěrboholská spojka – Černokostelecká – Ústřední nebo Českobrodská – Nedokončená – Ústřední.
Pro cestující MHD: Dochází k dočasné změně trasy a zastávek linek PID 110, 163 a 224. Podrobnosti ZDE.

 • UZAVŘENÍ SJEZDU NA ŠTĚRBOHOLSKOU SPOJKU VE SMĚRU NA ČERNÝ MOST OD 12.7. – 15.10.2017

Z důvodu rekonstrukce stávající a výstavby nové protihlukové stěny podél Štěrboholské spojky bude od 12.7. uzavřen sjezd z ul. Národních Hrdinů resp. Ústřední na Štěrboholskou spojku ve směru na Černý Most, D10 a D11. Na Štěrboholskou spojku ve směru na Černý Most bude možné najet na mimoúrovňové křižovatce v Běchovicích, ul. Českobrodská tzn. u současného autosalonu Hyundai.

Dosud uzavřená nájezdová rampa na Štěrboholskou spojku z ul. Národních Hrdinů resp. Ústřední ve směru do centra bude již od 12.7.2017 průjezdná bez omezení.

 • OPRAVA MOSTU PŘES HOSTAVICKÝ POTOK OD 1.8. – 27.9.2017

Omezení se týká ul. Nár. hrdinů na výjezdu z D. Počernic směrem na Štěrboholy, kde bude opravován most přes Hostavický potok. Práce si vyžádají zábor vždy jednoho jízdního pruhu v délce 50 m, kdy bude provoz uskutečňován ve zbývajícím jízdním pruhu a bude řízen pomocí světelného signalizačního zařízení.

 • OPRAVA MOSTU PŘES ROKYTKU – PRÁVĚ PROBÍHÁ

Od června t.r. probíhají práce na opravě mostu přes Rokytku v ul. Nár. hrdinů, které se koncem července přesunou do 2. poloviny. Po celou dobu stavebních činností bude most průjezdný pouze v jednom jízdním pruhu, se zákazem vjezdu vozidel nad 3,5 t. Pro pěší zůstane zachován bezpečný průchod v koridoru. Pro linku BUS 208 dále platí dočasná změna trasy a zastávek vč. zavedení dočasné linky X208.

 • DÁLE NÁS ČEKÁ

Během léta nás čeká zahájení ještě alších akcí, o jejichž podrobnostech vás budeme včas informovat. Týká se:

– kompletní rekonstrukce povrchu ul. Národních hrdinů v centru obce, v úseku mezi ZŠ a mostem přes Rokytku – práce si vyžádají uzavření celého úseku a objízdnou trasu,
– výstavby nových parkovacích míst před areálem ZŠ (v koordinaci s předchozí akcí),
– zahájení výstavby autobusové zastávky před zdravotním centrem v ul. Národních hrdinů ve směru od Štěrbohol.“

převzato z MČ Praha – Dolní Počernice

 

Vážení cestující,
z důvodu úplné uzavírky Ústřední ulice (v úseku Upravená – Novoštěrboholská) dochází k dopravním opatřením na následujících linkách PID:
110
 • linka je mezi Hostavicemi a Dolními Počernicemi vedena ul. Novozámeckou místo odkloněné linky 224
 • ruší se obousměrně zastávky Nádraží Dolní Počernice a zastávka Lomnická směr Dolní Počernice
 • zřizují se zastávky Studenecká (směr Třeboradice), Ke Hrázi (směr Dolní Počernice) a Novozámecká (obousměrně) v pravidelných zastávkách linky 224
163
 • linka je mezi Štěrboholy a Dolními Počernicemi vedena odklonem přes Jahodnici
 • ruší se zastávky Novoštěrboholská a Rtyňská (obousměrně) a zastávky Drobná a Svatoňovická směr Želivského
 • přemisťuje se zastávka Drobná směr Sídliště Rohožník do ul. Nedokončené před křižovatku s ul. Nepravidelnou
 • zřizují se obousměrně zastávky Nádraží Dolní Počernice, Lomnická, Jahodnice, Sídliště Jahodnice a U Jahodnice a zastávka U Radiály směr Depo Hostivař v pravidelných zastávkách ostatních linek PID
208
 • zřizuje se zastávka Drobná směr Bezděkovská v ul. Nedokončené před křižovatkou s ul. Nepravidelnou
224
 • linka je vedena mezi Kyjemi a Štěrboholy přímo ul. Nedokončenou bez zajíždění do Hostavic a Dolních Počernic
 • ruší se zastávky Sídliště Jahodnice, Jahodnice, Lomnická, Hostavice, Novozámecká, Škola Dolní Počernice, Stará obec, Studenecká, Ke Hrázi, Svatoňovická, Rtyňská a Novoštěrboholská a zastávka Drobná směr Sídliště Petrovice
 • přemisťuje se zastávka Drobná směr Nádraží Horní Počernice do ul. Nedokončené před křižovatku s ul. Nepravidelnou
 • zřizuje se obousměrně zastávka U Jahodnice a zastávka U Radiály směr Sídliště Petrovice v pravidelných zastávkách ostatních linek PID

zdroj: ROPID

 

Související příspěvky