OBRAZEM: Tip na výlet na kole – díl 27: Benešov – Praha

Přátelé cykloturistiky a přírody!

O sobotě 18. 6. 2016 jsme vyjeli pantografem do Benešova u Prahy. Z něj jsme jeli zpět na Prahu prakticky výlučně po turistických značených stezkách.

Přijměte tento tip jako další námět pro vaše vlastní výlety na kole:

FOTOREPORTÁŽ Z CYKLOAKCE BENEŠOV -PRAHA v sobotu 18.6.2016

Po červené jsme přes Bedrč, Petroupim, Kozmice, Kácovu Lhotu, Bělčice a Vráž dojeli do Chocerad. V hospodě Ostende u mostu přes Sázavu jsme se chtěli pořádně najíst teplého vařeného jídla. Ale nebylo nám dáno. Arogantní číšník nám s ledovým klidem sdělil, že právě vaří pro padesát lidí „dole na terase“ a že jídlo pro nás bude nejdřív za hodinu. Pivo prý ale načepuje. Ovanul nás z toho duch reálného socialismu, který jsme dost dlouho prožívali a úplně nezapomněli. A který, konec konců, dýchal i ze samotného názvu lokálu. Nezbylo nám, než být vděční za pivo či případně kousat přinesené.

Z Chocerad byl plán sledovat modrou turistickou do Zvánovic, ale u rozcestníku na vrchu Chlum, kde se modrá „vidlila“ na dvě větve, nás chytila přeháňka. Průvodce výpravy Rudolf pořádně neskouknul a neanalyzoval dva ukazatele dvou modrých stezek a zvolil tu nesprávnou, respektive neplánovanou. Tak jsme se omylem dostali do Ondřejova. Náplastí na tuto zajížďku byla tamní dobře zásobená cukrárna se sdílnou cukrárnicí, která nás po naservírování zmrzlin nasměrovala na tu „správnou“ modrou a my pak dojeli kolem svatého obrázku pod Pecným až do Zvánovic. Tam nás podruhé chytla přeháňka, ale naštěstí bez hřmění a strachu z bouřky.

Po ní jsme po modré pokračovali na Holý Vrch a za ním – po strmém sjezdu – po cyklostezce do Struhařova. Tam se v kiosku u rybníka konalo poslední větší občerstvení sestávající z párků s hořčicí a piva apod. V původní sestavě jsme dojeli ke Klokočné, kde jsme se rozloučili s jedním z nás. U kynologického cvičiště ve Strašíně jsme se rozloučili s jedinou ženskou účastnicí výletu a ve třech jeli dál k rybníku Jureček u Říčan. Po nezbytném vycvaknutí se na břehu tohoto romantického a historického koupaliště jsme po asfaltových cyklostezkách přes Královice večer před devátou ve třech dojeli na Černý Most.

V nohou jsme měli sice jen 70 km, ale ty zahrnovaly brodění přes potoky a velké louže, prodírání se kopřivami a přenášení kol přes nečekané vývraty. V neposlední řadě však i nádherné výhledy na šťavnatě zelenou, sluncem zalitou krajinu pod modrým nebem s bílými oblaky a chvílemi bouřková mračna s hromy. Cyklisté (v našem věku) milující jízdu terénem by si jistě přišli na své. Bylo to krásné a bylo toho dost.

Rudolf  Zemek
cyklovyletypraha@seznam.cz
mobil: 702 183 101

Více fotek je na:

http://50plus.rajce.idnes.cz/Benesov_-_Praha_na_kole_18.6.2016

Související příspěvky