OBRAZEM: ohlédnutí za sobotou a nedělí Týdne zdraví v Újezdě nad Lesy 9. a 10. 9.2017

V sobotu 9. září ostartoval letošní Týden zdraví v Újezdě nad Lesy a to první ročníkem turistického pochodu Klánovickým lesem Za loupežníkem DrHolcem. Loňský pochod byl nultý, zkušební. Jak se zkušenosti a letošní příprava vyplatily, se přesvědčte sami:

Jeden z posledních pozdně letních dní s chladným ránem a horkým, slunečným počasím přes den, přilákal více než 300 místních i přespolních na připravené trasy 5, 7, 11 a 25 km. Pochod byl opět spojený s možností přispět na Nadační fond Světluška – pomoc nevidomým. Na trase procházeli turisté různými úkoly a kontrolami, v cíli čekaly výborné saláty připravenými v týmu Masarykovy ZŠ a tvůrčí stan újezdské firmy Romantika s loupežnickými tričky. Podrobně na webu Masarykovy ZŠ ZDE. Hlavními organizátorkami byly Ing. Klára Zezulová za KČT, odbor POHODA Praha a Ing. Eva Danielová za Masarykovu ZŠ  ve spolupráci s Ing. Kateřinou Blinkovou OŠKMA MČ Praha 21. Níže nabízíme bohatou fotodokumentaci, která přiblíží výbornou atmosféru na startu/cíli, na trase i v zázemí.

Foto Eva Danielová, Pavel Roušar, Zita Kazdová.

Účastníky nedělních cyklovýletů 10.9.2017 zaskočila změna počasí – ze slunečné a teplé soboty rovnýma nohama do deštivé, chladné neděle.  Peloton dvou elektrokol a dvou kol normálních přesto odstartoval vstříc dešti a kompromisním 43 km s otočkou v Káraném. Zde byl též oběd s výbornou kulajdou nebo vepřovou s cuketovým zelím. Vzhledem k tomu, že tempo určovala elektrokola, jelo se téměř závodně a není zřejmé, zda se cyklisti vrátili z výletu promočeni deštěm nebo potem. Škuner, který se nekonečně sunul po Labi, byl neplánovanou atrakcí výletu a v ON teď pluje v náhledovém okénku :-)

 

Soutěž s Kangsim Dojang v nedělním odpoledni 10.9.2017 na újezdském Multihřišti pak „chytila“ lepší počasí, foto na FB Kangsim Dojang https://www.facebook.com/kangsim.dojang/?fref=ts . Naše taekwondisty si můžete užít ještě v sobotu 16.9.2017 – od 16:30 proběhne exhibiční vystoupení spojené s možností zápisu do sportovního oddílu.


Týden zdraví v Újezdě nad Lesy probíhá od soboty 9.9.do soboty 16.9.2017
a každý den nabídne něco pro zdraví. Tečkou pak bude pražské Cyklozvonění – Evropský týden mobility v neděli 17.9.2017. Všechny příspěvky najdete v ON pod šítkem Týden zdraví 2017, sledujte a užijte si program na každý den:

 

 

Všechny pozvánky, články, fotky a program Týdne zdraví v Újezdě nad Lesy
najdete v ON pod štítkem Týden zdraví 2017.

Související příspěvky