OBRAZEM: křest „piána na ulici“ na Nádraží Praha – Klánovice ve čtvrtek 3.11.2016

Ve čtvrtek 3.11.2016 se na našem nádraží na klánovické straně odehrála další událost, která do našich končin přivála „velkoměstský šmrnc“. Ve zrekonstruované budově, v útulné (!) čekárně proběhl křest veřejného piána. Nádraží Praha – Klánovice se tak stalo po Hlavním a Masarykově třetím nádražím u nás, které se může pochlubit touto formou kultivace veřejného prostoru.

Křest se symbolicky odehrával od 7:30 do 9h, při střídavém naplňování a vyprázdňování čekárny podle odjezdů ranních vlaků. Na piáně se hrálo čtyřručně i dvouručně, hudbu prokládala poesie v autorském podání Luboše Palaty, novináře a šéfredaktora Klánovického zpravodaje, ke sladkým i slaným zákuskům se nalévala káva, čaj, punč a samozřejmě křestní šampaňské. Kmotrou našeho piána se stala paní Michaela Hečková, ředitelka spolku Piána na ulici:

Spolek Piána na ulici od roku 2013 rozmisťuje piána a šachy do českých měst a realizuje veřejné tančírny nebo koncerty na neobvyklých místech. Poukazujeme tím na jednoduché možnosti, jakými téměř každý může spoluutvářet podobu města, ve kterém žije. Rádi pomáháme na svět novým nápadům, které podněcují zájem lidí o své okolí. 
O piánech a  dalších aktivitách spolku ZDE.
http://www.piananaulici.cz/sites/all/themes/onkubator/img/piana_na_ulici.png

Zásluhu na instalaci klánovického piána a na celkové proměně nádražní haly v příjemné místo s pohovkou, křesly a knihovničkou má o.p.s. Klánovice SPOLU, jmenovitě klánovická místostarostka Jana Martinová. Každodenní návaly cestujících na peronu našeho nádraží si té proměny jistě všimly, případně si všimnou, až do čekárny vstoupí :-)

Je namístě si připomenout, že dobré věci se nikdy nedějí „samy“. Stejně jako v případě cykloparkoviště B+R u nádraží v Klánovicích (info ZDE), tak nyní za proměnou čekárny, stojí systematická práce a úsilí konkrétních lidí – Karla Horníčka v projektu B+R a Jany Martinové při proměně nádraží. Že jsou tito lidé též klánovickými zastupiteli (starosta a místostarostka za Spolu pro Klánovice), je přidaná hodnota, kterou by bylo radno napodobovat.

Doplňujeme info z Klánovického zpravodaje 11/2016:

cekarna-na-nadrazi

Související příspěvky