V Úvalech nejen o koupališti: informační servis i diskuse o projektech města. AKTUALISACE: Zachraňme koupaliště Úvaly

Úvalské koupaliště je pro Úvaly a jejich okolí téma letošních prázdnin. O chátrání koupaliště, prodělečném provozu, dílčích opravách, ale i o hezkém a tradičním místě pro horké dny se vyskytovaly sporadické články i v minulých letech – především v měsíčníku Život Úval. Za první stále aktuální článek, který přináší informace – tedy nikoli pouze dojmy a hesla – považujeme rok a půl starý text „Otevře se letos koupaliště?“ na UVALY.cz (30.1.2015), se stručným nástinem historie oprav, dluhů na nájemném, reklamací a výběrových řízení od 90. let:

Je dobré připomenout, že úvalské koupaliště bylo v minulosti častým tématem jednání rady města a zastupitelů. Na konci devadesátých let koupaliště prošlo zásadní rekonstrukcí – betonování prasklé vany, rozvody,… Stavbu prováděla na základě projektu firmy VRV stavební firma Vodní stavby Praha. Investice města za několik milionů korun se zásadně prodražila i díky nekvalitně provedené práci. Navíc, stavební firma se dostala do likvidace a město honilo reklamace…celý článek DOPORUČUJEME ZDE.

A ještě jedna citace z výše zmíněného článku „Koupaliště se dostalo i do koaliční smlouvy 2014-2018 mezi „projekty realizované v případě zajištění mimořádných financí /tzn. mimo priority I., II., III./: Rekonstrukce úvalského koupaliště“.“

O projektech města a investičních prioritách informuje od r. 2015 systematicky web Města Úvaly v sekcích Majetek a investice města Rozvoj a projekty města , Projekty města 2016- 2020. Na webu města, ale také na městském facebooku a v měsíčníku Život Úval jsou přehledně „archivované“ projekty i uváděny aktuální informace, které mohou okolní obce a městské části Úvalům jen závidět. Připočtou-li se k písemným informacím veřejná projednávání, tématické diskuse a pravděpodobně i jednání řádných i mimořádnch zastupitelstev, je informační nabídka – faktů i procesu rozhodování – v českých poměrech naprosto ohromujcí! A to, že Úvaly získaly 3. cenu pro rok 2015 v kategorii „OTEVŘENO“ v rámci soutěže „Otevřeno/Zavřeno“ pořádané Otevřenou společností pod patronací pana Oldřicha Kužílka, je vizitka, kterou se může prokázat jen vybraná společnost měst a obcí.

Že se o úvalském koupališti a historicky prvním referendu, v němž se úvalané rozhodnou, zda peníze bude město investovat do rekonstrukce koupaliště, nebo do jiných projektů infrastruktury města, vedou v Úvalech diskuse, je (naštěstí) normální.  Při té příležitosti se vyprofiloval překvapivý počet zajímavých diskusních fór, která nejsou jednoúčelová a jednotvárně klipovitá, ale  pravidelně informují o dění v Úvalech. Chcete-li si sestavit výstřižkovou pohlednici o úvalském koupališti na sociálních sítích, zde jsou zdroje:

Město Úvaly FB: https://www.facebook.com/uvalyuprahy/?ref=py_c

UVALY.cz: http://www.uvaly.cz/otevre-se-letos-koupaliste/

Úvalsko.cz: https://www.facebook.com/uvalsko.cz/?ref=py_c

Otevřené Úvaly: https://www.facebook.com/OtevreneUvaly/?ref=py_c

PRO Úvaly: http://prouvaly.cz/2016/koupaliste-je-mozne-zachranit/

Přejme Úvalům a úvalanům, aby diskusi udrželi konstruktivní a bez urážek. Z újezdského pohledu, obohaceného o zkušenost s časopisem SÚL a jeho nástupcem Oko pod taktovkou újezdského zastupitele Petra Duchka (Věci veřejné, nyní SÚL a Patrioti – volba pro Prahu 21), jsou úvalské články a dohady o koupališti opravdu záviděníhodně normální.

Otevřené noviny přinášejí pravidelné informace o dění v sousedních Úvalech především v rubrice Zprávy – Jednou větou ZDE. A úvalské koupaliště sledujeme v rubrice Téma – Úvalské koupaliště ZDE.

Zajímá vás osud největšího koupaliště v okolí?
Zaujal vás způsob infrmování, projednávání i diskuse u sousedů?
Zapojte svůj komenář do diskuse!

AKTUALISACE:

Srpnový článek, věnovaný koupališti, zmizel ve virtuálním prostoru při poruše webu ON ve druhém zářijovém týdnu. Aktivitu Zachraňme koupaliště Úvaly vám tedy představíme alespoň takto:

webové stránky s odpočítáváním dní, hodin a minut do říjnového referenda: http://www.uvalskekoupaliste.cz/

a pozvání na rozmarné sobotní odpoledne 24.9.2016:

babi-leto_uvalske-koupaliste_2016

Související příspěvky