Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Data a výročí 30 Noc kostelů 2022: celou noc budu zpívat a chválit Hospodina. Informace, mapy, aplikace ke stažení
Noc kostelů 2022
https://www.nockostelu.cz/

Noc kostelů 2022: celou noc budu zpívat a chválit Hospodina. Informace, mapy, aplikace ke stažení

Noc kostelů je každoročně pořádaná akce, která má umožnit široké veřejnosti nezávazné přiblížení se a setkání s křesťanstvím. V jejím rámci jsou ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny některé kostely různých křesťanských církví, ve kterých se rovněž zdarma konají koncerty, komentované prohlídky, workshopy či divadelní představení. Návštěvníci mají možnost nahlédnout do kostelních sakristií či klášterních zahrad, zkusit si zahrát na varhany, vystoupat na věže či sestoupit do starobylých krypt, prožít liturgii nebo třeba jen vnímat to, co bylo inspirací pro stavitele křesťanských chrám… zdroj Wikipedie.

Noc kostelu 2022

 

Noc kostelů – Lange Nacht der Kirchen – připutovala do České republiky z Rakouska v roce 2009. Pozdrav u příležitosti Noci kostelů 2022 zasílá našim návštěvníkům vídeňský arcibiskup Christoph Kardinal Schönborn, kterému byla a je myšlenka Noci kostelů velmi blízká:

Po dvou letech pandemie můžeme konečně, doufejme bez obav, opět otevřít naše kostely a přivítat 10. června mnoho návštěvníků Noci kostelů.

Letošní Noc kostelů je dvojnásobně ovlivněna událostmi těchto dnů. Na jedné straně dlouho očekávaný konec pandemie, kdy se mnoho lidí stále bojí o své zdraví, a na straně druhé válka v nedaleké Ukrajině.

Otevřené dveře kostelů mohou přinést poselství, že důvěra v evangelium může zmírnit lidské obavy. Naše otevřené dveře zvou ke společné modlitbě.

Přeji všem návštěvníkům kostelů, aby zažili pokoj a zklidnění, načerpali nové síly a mohli společně s ostatními přijímat životní výzvy budoucnosti.

+ Dr. Christoph Kardinal Schönborn

Arcibiskup vídeňský

 

Veškeré informace, programy, mapy a odkazy na aplikace najdete na

https://www.nockostelu.cz/

 

 

Noc kostelů v Otevřených novinách od roku 2015 ZDE.

 

Související pozvání v ON:

Pozvání na Noc kostelů ve farním kostele v Kolodějích v pátek 10. 6. 2022

Pozvání na Noc kostelů ve farnosti Jirny – Klánovice v pátek 10. 6. 2022

Pozvání na Noc kostelů 10. června 2022 v Úvalech. Program též na Hradešíně, v Tuklatech a ve Sluštici

 

Předchozí rok v ON:

Noc kostelů v pátek 28. 5. 2021 a Noviny noci kostelů. Pozvání do farního kostela v Kolodějích. AKTUALIZACE

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pozvání na Jezdecký den v Kolodějích v sobotu 10. června 2023

      Zdroj: MČ Praha-Koloděje Náhledový obrázek: ilustrační