Nechte zahradu žít i na podzim, odmění vás ptáci, ježci i obojživelníci. Členství v České společnosti ornitologické jako tip na vánoční dárek

Pokud necháte na podzim zahradu žít, bude rájem pro ptáky i pro další živočichy jako jsou ježci, hmyz, obojživelníci nebo plazi.

Jablka, vlašské ořechy, bobule a další dobroty v kompostu, spadaném listí a trávě, to ptáci milují!

Odkvetlá květenství plná chutných semínek nestřihejte, na stromech nechte pár jablíček, z prořezaných větví udělejte někde v rohu hromadu, kterou ocení třeba červenka (a nebo třeba ježek).

Doporučujeme navštívit také stránky o budkách na webu České společnosti ornitologické, kde se dozvíte, kam novou budku umístit, jak o ni pečovat a také zde najdete návody na výrobu, pokud byste se do stavby budky chtěli pustit sami. A nebo si pusťte loňský díl Ornitologa na drátě věnovaný právě ptačím budkám.

 

A s uklízením zahrady to zkrátka nepřehánějte…

 

 

Pokud hledáte smysluplný dárek pod stromeček, je ten nejlepší čas zařídit darované členství v ČSO. Svým blízkým a přátelům můžete předplatit členství v ČSO na kalendářní rok spojené se všemi členskými výhodami. Certifikát o darovaném členství a první uvítací zásilku zašleme podle dohody buď dárci nebo rovnou obdarovanému. A Ježíšek bude bez práce :-).

Sledujte také náš facebook, twitter či instagram.
www.birdlife.cz

Související příspěvky