Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Politika 30 Mikromanažer a premiér babiš udělal z kovidové krize chaos, bídu a zmar. Zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu jsou zdrcující
ANO neboli nemehla...

Mikromanažer a premiér babiš udělal z kovidové krize chaos, bídu a zmar. Zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu jsou zdrcující

Ještě větší Babiš, než jsme doufali. NKÚ dokazuje, že dotyčný by se už neměl dostat k řízení čehokoli


K
valitní vláda se pozná podle toho, jak dokáže zvládnout krizi.
A ve zpětném zrcátku vidíme, že ta Babišova byla ještě horší, než jsme si mysleli.

Nejvyšší kontrolní úřad čerstvě konstatoval, že babišovské řízení covidové epidemie bylo naprosto chaotické.

Peníze frčely komínem, jeden telefonát kulhavého trasovacího systému stál v průměru přes 400 korun, výběrová řízení se prováděla tak, že jsou nyní předmětem zájmu policie, a slavná aplikace eRouška, o které Babiš tvrdil, že je vzorem pro celou Evropu, byla k ničemu, protože ministerstvo zdravotnictví s jejími daty vůbec nepracovalo.

Chaos, bída, zmar.
Když člověk hrůzyplné závěry NKÚ čte, říká si, že jsme se čtyřiceti tisíci mrtvých vlastně dopadli ještě dobře.

Zjištění NKÚ by někomu mohlo připomínat pláč nad rozlitým mlékem. Pandemie je za námi, tak co teď naděláme. Jenže ve skutečnosti je šetření kontrolorů velmi užitečné.

V plné šíři odhaluje, že Babišovo vládnutí bylo jedním velkým a pekelně drahým průšvihem.
Je to dokonalé varování pro každého, kdo by snad chtěl dotyčného mikromanažera ještě někdy kamkoliv zvolit.

Podobně, jako měl mistr u Babišova krajana, vyučeného krejčího Vasila Biľaka, poznámku „nepouštět na saka“, u Babiše by měla voličům svítit kontrolka: Nepouštět do exekutivní funkce.

Předstírat činorodost, rozhazovat peníze daňových poplatníků a uplácet voliče sice umí skvěle, když ale přijde krize, je jeho vládnutí nebezpečné.
A to tak, že i smrtelně.

Zdroj: Petr Honzejk v HN, 26. 4. 2022 ZDE.

 

Související:


Celá analýza na HlídacíPes.org, 19. 4. 2022
Ondřej Neumann: Jak Andrej Babiš zmrzačil tuzemská média

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Jeden komentář

  1. No a ještě k tomu kandiduje na prezidenta, vůbec nechápu jak může někdo trestně stíhaný kandidovat na prezidenta!! To už může být prezidentem opravdu kdokoliv.

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

S knížetem se můžeme rozloučit do pátku v kostele Maltézských rytířů, pohřeb bude v katedrále v sobotu 9. prosince 2023. AKTUALIZACE

V kostele Panny Marie pod řetězem v ulici Lázeňská 285 na Malé Straně se lidé mohou rozloučit s bývalým hradním kancléřem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem.  Kostel je otevřený ve ...