Listopadové pozvánky Národní galerie

Vlak kultury Praha–Dresden

Národní galerie v Praze a Státní umělecké sbírky Drážďany představují nový společný projekt Vlak kultury Praha–Dresden, který představí na trati mezi městy významné umělce obou zemí. Vyrazte na cestu s českými či německými umělci:

― 4. 11. s DURSEM GRÜNBEINEM z Drážďan do Prahy
 1. 12. s ANNOU MATEUR z Drážďan do Prahy
 2. 12. s KATEŘINOU ŠEDOU z Prahy do Drážďan
― 9. 12. s JAKUBOU KATALPOU a DAVIDEM ZÁBRANSKÝM z Prahy do Drážďan

Jízdenka do vlaku zajistí nejen neopakovatelný zážitek, ale i volný vstup do galerie dle směru cesty (mimo jízdy 2. 12. s Kateřinou Šedou, která nepojede ve speciálním konferenčním voze, ale její performance bude probíhat v celém vlaku – jízdenky do tohoto vlaku kupujte na pokladně Českých drah či na eshopu).

Nenechte si ujít novou výstavu o životě Ferdinanda II. Habsburského…

Valdštejnská jízdárna bude od pátku 3. listopadu hostit výstavu Arcivévoda Ferdinand II. Habsburský. Renesanční vladař a mecenáš mezi Prahou a Innsbruckem. Více než 300 exponátů představí život renesančního kavalíra, sběratele umění a kuriozit i osobnosti, díky níž stojí v Praze slavný letohrádek Hvězda

…ani 5 nových výstav ve Veletržním paláci

V říjnu jsme zahájili podzimní výstavní sezónu Veletržního paláce. V prvním patře je umístěna filmová instalace Manifesto berlínského umělce Juliana Rosefeldta v hlavní roli s Cate Blanchett, která ve třinácti rolích představuje manifesty, které stály u zrodu moderního umění.

Prostor Korza hostí výstavu Biafra ducha, která seznamuje s tvorbou afrických a asijských studentů filmu v 60. a 70. letech v Československu. StartPoint 2017 v 5. patře představuje to nejlepší ze současné studentské umělecké tvorby z celé Evropy. Podivné objekty jsou k vidění v prezidentském salonku v podání portugalského umělce Pedra Henriquese i v Hale A, která dlouhodobě hostí nově získaná díla Františka Skály.

Na všechny nové výstavy kromě Manifesta je vstup zdarma.

zdroj: NG

Související příspěvky