Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Lída Baarová pro fajnšmekry aneb dokument „Zkáza krásou“ dnes v mimořádném FK21

Vážení přátelé z řad milovníků filmu, historie a hlavně přátelského posezení – opět s milým hostem dr. Pavlem Taussigem, u dokumentu  Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny  „Zkáza krásou“. Na rozdíl od obdobné tématiky zpracované v barevném velkofilmu Lída Baarová, v předkládaném dokumentu jde o skutečně autentický rozhovor Heleny Třeštíkové s hvězdou československého filmového plátna, propojený navíc i s archivními reáliemi doby a dotčených blízkých osob.

Projekce se koná 25. ledna, tj. v pondělí, tradičně v 19. hodin, tradičně v divadelním sále MZŠ.
Vstup je volný, místa bude dost – všichni zájemci jsou vítáni.

Petr Mach

Zkáza krásou_Baarová 2015

Zkáza krásou

Režie: Helena Třeštíková, Jakub Hejna
Scénář:Helena Třeštíková, Jakub Hejna
Kamera:Martin Kubala, Jan Malíř, Jiří Chod, Jaromír Nekuda
Hudba:Tadeáš Věrčák
Hrají:Lída Baarová (a.z.), Zorka Janů (a.z.), Josef Goebbels (a.z.), Vladimír Borský (a.z.), František Čáp (a.z.), Václav Krška (a.z.), Adolf Hitler (a.z.), Gustav Fröhlich (a.z.)

Lída Baarová. Herečka, pro kterou byla její krása největším darem i prokletím zároveň. Mladá a atraktivní dívka se rychle stala největší československou filmovou hvězdou a dokázala si podmanit i nejobávanější muže své doby. Vztah s ministrem říšské propagandy Josephem Goebbelsem z ní však obratem učinil národního nepřítele a symbol kolaborantství. Dokumentaristka Helena Třeštíková se s Baarovou setkala v jejím zahraničním exilu. Na sklonku hereččina života natočila otevřenou zpověď kdysi milované a následně zatracované hvězdy na pozadí unikátních materiálů z několika evropských filmových archivů i ukázek slavných rolí Lídy Baarové. Příběh sebedestruktivní lovestory s proporcemi antické tragédie je fatálně spjat s evropskými dějinami a ukazuje mimořádně upřímný portrét ženy, jíž na vrcholu kariéry ležel svět u nohou. O to monumentálnější byl pak její pád do zapomnění a samoty. (Aerofilms)

1937_Lida_Baarova_im_Film_'Patrioten'

zdroj: ČSFD

Související příspěvky