Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Kulturní mozaika v pátek 13.3.2015

Víte co je POEZIOMAT? Speciální jukebox, z něhož se linou verše českých básníků. Na vlastní oči a uši jej můžete zažít na náměstí Míru v Praze, kam ho začátkem letošního března nechal instalovat známý pražský kavárník Ondřej Kobza. Projekt je zaplacen z crowdfundingu – dobrovolného komunuitního financování. První verše, které poeziomat odvysílal, byly od Egona Bondyho.

V domě U Kamenného zvonu si do 26. dubna můžete projít cesty moderního českého umění ve zkratce – v retrospektivní výstavě Dalibora Chatrného ( 1925- 2012) s podtitulem „vidět svět jinak“.

V nové knize Labyrinty světa od Václava Cílka z nakladatelství Albatros lze bloudit bludištěm, či procházet labyrintem. Naše fantazie i reálné vnímání současné proměny světa  jsou obohaceny textem napříč vědou, filosofií a poezií i výraznými  ilustracemi a dokonalou grafickou úpravou knihy.

V Plzni – Evropském hlavním městě kultury 2015 si nenechte ujít probíhající kouzelné výstavy Ateliér Jiřího Trnky v Galerii města Plzně + Galerii Jiřího Trnky  a „originální kybernetoskop“ Trnkova zahrada 2 ZDE.  V Západočeské galerii můžete navštívit Zářící metropoli umění  – Mnichov druhé poloviny 19.století a v areálu bývalé vozovny novou kreativní zónu DEPO2015 – info ZDE

Spoustu příležitostí k příjemně strávenému času máme i v Úvalech, Sibřině, Běchovicích či Kostelci – stačí si vybrat z Pozvánek či Kalendáře akcí ZDE. Bohatý program nabízí KC Nová Beseda v Klánovicích – velikonoční jarmark, kino, přednáška, divadlo – vyberte si ZDE.

 

 

Související příspěvky