Kolik let neštěstí by nás čekalo, pokud by se u nás prosadili příznivci ruského agresora?

Uchvátí-li Kreml Ukrajinu a vykročí dál, jak daleko by naši „mírotvorci“ byli ochotni ustupovat? Obětovali by raději i Pobaltí, Polsko či Rumunsko, případně nakonec i Česko, aby byl přeci ten mír? Je to přesně ten typ lidí, jimž se roztřesou kolena a Rusa obejmou a odevzdají mu zemi úslužně tak, jak byly odevzdány Sudety Němcům v osmatřicátém…

Válka na Ukrajině trvá už přes dva roky, náhledy na možnosti jejího ukončení se liší.
Zjednodušeně vzato existují čtyři přístupy, jejichž obsahem se hodlám v následujících řádcích zabývat.

Přístup první

První z nás se obávají porážky Ukrajiny – prohra a obsazení dalšího jejího území by jen povzbudila Kreml. Ten, jist si slabostí Západu, by z Ukrajiny postupně ukrajoval další a další území, až by nakonec zanikla. V horším případě by mohlo dojít ke kapitulaci Ukrajiny rovnou.

Přístup druhý

Druzí z nás možnou porážku Ukrajiny nevidí jako neštěstí. Chtějí okamžitě jednat a zastavit krveprolití. Odmítají podporovat zbrojně Ukrajinu, zvyšuje se tak podle nich naopak riziko překlopení konfliktu do velké války.

Přístup třetí

Třetí z nás chtějí stejně jako druzí okamžitě jednat a zastavit krveprolití. Podporovat zbrojně Ukrajinu je podle nich také nesprávné. Taktéž souhlasí s okleštěním Ukrajiny. Odmítne-li Kreml účast zbylé Ukrajiny v EU, vyhoví mu. Bude-li Kreml požadovat celou Ukrajinu, dali by mu ji, protože v jejich mysli patří do sféry vlivu Ruska.

Přístup čtvrtý

Čtvrtí z nás Ukrajinu nenávidí, Rusa milují, agresorovi přejí vítězství a netají se tím. Na jednáních trvají nikoli kvůli ukončení krveprolití, ale aby Ukrajina kapitulovala a připadla celá Moskvě.

Věnovat se dále budu jen těm třetím a budu je nazývat „mírotvorci“.
Mám na ně spoustu otázek.

… přečtěte si celý text na HlídacíPes.org, 16. 4. 2024:
Lubomír Vejražka: Rus to s bičem umí. Když se chcimír a mírotvorce změní v kolaboranta
Náhledový obrázek: ilustrační (pxhere)

Související příspěvky