Jednou větou z Masarykovy ZŠ v Újezdě v úterý 24.5.2016: procházka novým webem, hledá se účetní, pozvání na výstavu, aktuální kontakty

Kdo jste ještě nenavštívili nový školní web, udělejte to a potěšte se! Ocitnete se s dvojicí školáků na lesní cestě, kde na vás mrká sova (pro nedovtipné: sova je logo naší školy:-)), pod stromy rostou muchomůrky a sedí králík, taky myška, kuna, motýl a koloušek, na větvi veverka a ptáčci zpěváčci a za kmenem vykukují dva loupežníci.  Doporučujeme otevřít stránku na celou obrazovku!  A když se vám podaří myší chytit vyskakujícího třetího loupežníka, rozklikne se vám další okno  – školní videa.

Pokud je vám popis obrázků povědomý, máte pravdu. Jsou to kouzelné obrázky újezdských školáků, které zdobí Lesní galerii a školní kalendáře.

Na hlavní stránce školního webu najdete přehledný rozcestník v „dřevěné“ liště, základní info o škole, jídelníček ( na každý den polévka, výběr ze dvou hlavních jídel a zákusek) s elektronickým objednáváním obědů, elektronickou žákajdu, loga projektů, na kterých se škola podílí, kalendář akcí, rozvrhy hodin pro všechny třídy a „měsíční obrázek“ pro potěšení. V květnu jsou to májová (?) koťata:


Co se ve škole právě děje se jednoduše dozvíte z AktualitNapříklad to, že škola hledá účetní:

„Masarykova ZŠ přijme účetní se znalostí problematiky rozpočtových a příspěvkových organizací a účetního programu GINIS Expres. Nástup od 1. 7. 2016 nebo dle dohody. Nabídky zasílejte na masarykova@zspolesna.cz, nebo tel. č. 281 011 512, 739 760 022.“

Nebo že MZŠ zve na společnou výstavu školy a Újezdského muzea „Pamatuj si své jméno“. Vernisáž s koncertem pěveckého sboru Sovička se koná ve středu 25. května 2016 od 17 hodin v sále Polyfunkčního domu, poté pokračuje výstava v Újezdském muzeu. Výtěžek z koncertu bude věnován Verunce z II. E, která kvůli svému zdravotnímu handicapu potřebuje speciální dětské kolo:

Na školním webu najdete všechny kontakty na školu , na školní jídelnu i na členy Školské rady.

Pro úplnost doplňujeme, že:

kontaktem na úřadě je Mgr. Lucie Molínová Ph.D.:
Telefon: +420 281012928 Email: lucie.molinova@praha21.cz, vedoucí Odboru školství, kultury a MA21

a kontaktem v samosprávě  je Karla Jakob Čechová:
karla.jakob.cechova@praha-21.cz , starostka a radní s kompetencí školství

Jako poradní orgán Rady MČ pracuje Komise vzdělávání a výchovy (KVV):
„projednává strategické dokumenty týkající se výchovy a vzdělávání. Sleduje plnění části programového prohlášení RMČ Praha 21 a v případě potřeby iniciuje opatření vedoucí k jejich realizaci. Zabývá se podněty a dotazy občanů, týkající se oblasti působnosti komise.“ Složení KVV a zápisy od r. 2012 najdete na obecním webu ZDE.
Poslední Kulatý stůl nad tématem školství v Újezdě nad Lesy se konal 16.5.2015. Jakmile bude zveřejněn zápis, rádi jej převezmeme.

 

Masarykova základní škola, Praha 9 – Újezd nad Lesy, Polesná 1690

Související příspěvky