Informace, inspirace, pozvánky z Úval v pondělí 21.11.2016: řešení dopravy, úvalské hospody a jasný názor vedení města

Provoz na úvalské výpadovce I/12, nemožnost vyjet z vedlejších silnic a trvalé nebezpečí pro chodce nenechává úvalskou radnici v klidu.  Na konci roku 2015 se vedení města s Odborem investic a dopravy dohodlo s Dopravní fakultou ČVUT pod vedením doc. Jiřího Čarského na zpracování komplexního Dopravního generelu města Úvaly. Práce pokračují a veřejná prezentace Dopravního generelu města Úvaly za účasti docenta Jiřího Čarského a jeho kolegů proběhne ve společenském sále DPS dne 9. ledna 2017 od 18:00. Podrobné informace včetně mapových podkladů najdete na webu města  ZDE.

Zmapování úvalských hospod a hostinců, včetně zbouraného barokního zájezdního hostince U lva, také informaci o nové lávce přes Výmolu, najdete v říjnových a listopadových článcích na webu UVALY.cz ZDE.

A na závěr jasný postoj úvalské radnice na prohlášení čtyř ústavních činitelů – prezidenta Miloše Zemana (do roku 2007 člen ČSSD), premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), šéfa Senátu Milana Štěcha (ČSSD) a předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD), k návštěvě dalajlámy v ČR a jeho setkání s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL):

Úvaly 19. 10. 2016, tisková zpráva města Úvaly:

Představitelé města Úvaly se distancují od servilního postoje prezidenta republiky, předsedy Senátu, předsedy Poslanecké sněmovny a předsedy Vlády v souvislosti se soukromou návštěvou dalajlámy v ČR.

Dle našeho názoru nelze vyměňovat všeobecně platná lidská práva za pofidérní představy o obchodních vztazích s Čínou. Na zdůraznění našeho postoje jsme rozhodli o vyvěšení tibetské vlajky před sídlem městského úřadu do čtvrtka 20. 10. 2016.

Vedení města Úvaly

…no není to úleva, mít takové vedení obce? Gratulujeme a závidíme úvalanům!

Přijďte se potěšit do Úval na slavnostní rozsvícení Vánočního stromu s doprovodným programem v neděli 27.11.2016 od 13 hodin. Pozvánka v Kalendáriu a samostatné pozvánce dnes v ON.
zdroj: Město Úvaly, UVALY.cz

 

Související příspěvky