NÁZOR: Druhý lednový týden v komentářích HN

…Ukazuje se, jak je vlastně marné pohoršovat se nad tím, že lidé v okolí prezidenta Zemana nemají bezpečnostní prověrku. On sám by ji dostal jen stěží. Tendence k upovídanosti a kreativní práci s pravdou, jakož i příchylnost k lahvi jsou faktory, které označuje zákon o utajovaných skutečnostech za rizikové. Konkrétně zmiňuje „chování a způsob života, které mohou mít vliv na ovlivnitelnost, důvěryhodnost nebo schopnost utajovat skutečnosti“. Zeman to nyní demonstroval dokonale…z článku Petra Honzejka, HN, 13.1.2017, ZDE.

 

Dobrý den, vítejte u nového výběru toho nejlepšího z Názorů HN.

Má Miloš Zeman vůbec dostávat na stůl tajné informace zpravodajských služeb? Obzvláště ty, které se týkají terorismu?

Je to sice prezident, ale možná by mu skutečně tajné služby neměli říkat všechno. Protože Miloš Zeman se zdá být zosobněním toho, čemu se odborně říká bezpečnostní riziko.

Zeman si jen tak z ničeho nic do rozhlasu pronesl, že se po Česku pohybuje člověk z oblasti severní Afriky, který je podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi.

Nechtěly si třeba zpravodajské služby nechat tuhle informaci pro sebe, aby podezřelého mohly sledovat a nechat ho, aby je dovedl k něčemu velkému? Souhlasily se zveřejněním této informace tajné služby našich zahraničních sousedů?

Nevíme. Tajné služby o celého věci pochopitelně mluvit nechtějí. Je to totiž tajné. Což je něco, co současnému prezidentovi příliš nevadí. Pro něj je totiž důležité, že mohl konečně potvrdit vystrašeným posluchačům, že on, který horuje proti uprchlíkům a teroristum, a šikovně tyhle dvě skupiny lidí bez dalšího spojuje, nemluvil do větru. Že „to nebezpečí“ tady skutečně je. A on, prezident z nejchytřejších, je právě tím, kdo nás varuje. Profesionalita musí jít stranou. Prezidentská kampaň začíná.

Je to smutné, ale mnoho se s tím dělat nedá. Jistou nadějí jsou neoficiální informace zaměstnanců tajných služeb, kteří naznačují a jen beze jména (víc o tom mluvit nesmějí), že na Hrad skutečně asi nemusejí posílat úplně všechno.

Uvidíme, jakou bude mít celá aféra dohru. Zatím si můžete přečíst, na co všechno jsme si tento týden udělali Názor.

Přejeme dobré čtení.

Jan Kubita, editor.

 

Týden 7.- 13.1. 2017 v komentářích HN

Související příspěvky